Yazan : steven_stiffler 5 Ocak 2012 Perşembe

Benim için ligler henüz başlamadı dostlarım. Fenerbahçe hariç hiç bir maça ucundan bile bakamadığımı, yoğun bir iş temposu içinde olduğumu söyleyeyim. Dolayısıyla "maç geçiştirmeleri" şeklinde ilerleyen bir gidişatım var blogda. Liglere uzun ara verilseydi iyiydi. Zaten benim için Türkiye Süper Ligi de oynanmıyor. Fenerbahçe vicdanımın şampiyonu, Galatasaray da bu sezonun zorlama şampiyonu olur.

Benim için lig ve futbol demek; Serie A ve Premier Lig demek. La Liga'yı pek sevmiyorum, iki takımın hegomonyası bana çok çekici gelmiyor. Ama bir Premier Lig öyle mi? Mesela bu akşam Howard'ın attığı golü gördüm. Mesela Newcastle'ın şovundan haberdarım. Zaten flaş takım ünvanlarını ben bahiste onlara oynadıkça yitirmeye başlamışlardı. Premier Lig'de iyi ve doyurucu futbol oynandığı gibi Defoe gibi bir adam sarışınlaşabiliyor. "İşte Premier Lig bu!" deme isteği uyandırıyor bende. Son haftalarda Adebayor'un gölgesinde kalan Defoe; sarışınlaşarak Redknapp'ın gözünde yeni bir transfer izlenimi yaratmış olmalı. Hem ilk onbirde çıkıp, hem de galibiyet golünü atmış. Yeterli bir performans kendisi için... Tabi Tottenham için de öyle olmuş olmalı. United'ın bir mağlubiyet daha alması, Tottenham'a haftasonu yaptığı puan kaybını da telafi etme şansı sundu. Everton maçı eksiğiyle puan farkı 3'e indi. Yürüyedur Tottenham, temiz lig için sen de yuruyedur!

Tozlu Sayfalar

Öne Çıkan Yayın

Verona ile Kasıp Kavurduk - FM 2017

Çoluk çocuk sahibi olacak yaşa geldim ama hala Football Manager geleneğini sürdürmekten büyük keyif alıyorum. Benim için bu geleneklerden...

Takip Ettiklerim

Kategoriler

Yazar Kafe

Translator

- Copyright © Serkan Özerik -