Yazan : steven_stiffler 14 Haziran 2009 Pazar

4 Temmuz 1990 Doğumlu Japon Futbolcu

Uzakdoğu'dan yıllardır herşey çıkar,üst düzey futbolcu çıkmaz.Nakata,Ono,Nakamura gibi Avrupa Futbolu'na yıllarını vermiş oyuncular vardır.Lakin bunlar hiç bir zaman büyük yıldız isimler olarak anılmamıştır.

Yeni kuşak Japon futbolcular arasında ise böyle bir isim var.Naoki Yamada...Yukarıda isimlerini saydığımız Nakamura ve Ono gibi ofansif orta saha mevkiinde oynuyor.Alpay Özalan'ın da bir dönem forma giydiği Urawa Red takımında oynuyor.Boyu oldukça kısa ; 1,66.Stil olarak ise Juventus'lu Giovinco'yu andırdığını söyleyebilirim.Video üzerinden izlediğim kadarıyla yorum yapacağım.İsabetli pasları en çok dikkat çeken özelliği.Şutları da fena değil,gelişime oldukça açık.Fiziğinin de etkisiyle enerji dolu,oldukça dinamik bir futbolcu.Japonya 17 yaşaltı milli takımında da görev yapıyor.Hatta son oynadıkları Şili milli maçında A milli takıma çağrılmış.18 Yaşında A milli takımda görev alması,Japonların ondan beklentilerini gözler önüne seriyor.Bir pazarlama aracı değil de Japonya'nın en iyisi olacağına inanıyorlar.Japonya'nın 2010 Dünya Kupası kadrosunda da yer alabileceği söyleniyor.

Oyuncuyla Tottenham ilgileniyor.3 Milyon £ bonservis bedeli konuşuluyor.İngiltere'de eğitilirse kesinlikle Japonya'nın en iyisi olur diye düşünüyorum.Takip etmekte fayda var.

One Response so far.

  1. tsubasa gibi mübarek :P

Tozlu Sayfalar

Öne Çıkan Yayın

Verona ile Kasıp Kavurduk - FM 2017

Çoluk çocuk sahibi olacak yaşa geldim ama hala Football Manager geleneğini sürdürmekten büyük keyif alıyorum. Benim için bu geleneklerden...

Takip Ettiklerim

Kategoriler

Yazar Kafe

Translator

- Copyright © Serkan Özerik -