Yazan : steven_stiffler 1 Şubat 2012 Çarşamba

Roberto Martinez'in 2 yıldır zar zor ligde tuttuğu, bu sezon yine bu amacı taşıyan Wigan; Tottenham karşısında yine direnemedi. Tottenham transferde hareketli saatler geçirdi, ona da değineceğim.

Geçen sezon Tottenham'ın hücum yükünü Gareth Bale, Rafael Van der Vaart ikilisi yüklenmişti. Bu sezon Modric biraz daha ön planda... Gareth Bale ise hep ön planda kalacak gibi gözüküyor. Van der Vaart da bu sezon bir şanssızlık olduğu da gerçek. 90 dakika tamamlayamıyor. Wigan'da Roberto Martinez'in çabasını takdir ediyorum. Ancak bu kadroyla bu kadar kötü olmaya da hakkı olmadığını düşünüyorum.

İlk golde Bale'in vuruşundan ziyade Modric'in asisti konuşulmalı... Modric, Tottenham'ın 1. sınıf oyuncularından. Şu haliyle Barcelona'da çok rahat oynar. Xavi'yi, Iniesta'yı keser demiyorum ama oynadığında çok katkı verir diyorum. Modric'in asisti kadar, gol vuruşu da muazzam. Rakipten seken topu hiç kaleye bakmadan gönderiyor. Futbolu sadece oynamayan, hisseden oyuncuyu severim. Çok değerlisin be Modric. Adebayor'un suskunluğu sürüyor. Cameron Lancaster ise Tottenham formasıyla profesyonelliğe adım attı. Oyuncu hakkında bilgim yok. Chelsea'nin Swansea deplasmanında puan bırakması, Manchester City'nin de Everton deplasmanında kaybetmesi; Tottenham için gecenin diğer güzel haberleri.

Transfer haberleriyle bitirelim. Tottenham; Pavlyuchenko'yu Lokomotiv Moskova'ya sattı. Bence Türkiye'de iş yapardı da, bizim dandik lige gelmek istemez. Geçen sezon olursa gelirdi. Hatta hep gelmesini istediğim isimlerden birisidir. Sebastien Bassong ise Wolverhampton'a kiralandı. Bir ara Bursaspor'la ismi anıldığında gülmüş geçmiştim. Wolves için yerinde transfer. Diğer kiralama haberi ise; Pienaar'ın eski takımı Everton'a gitmesi. Tottenham ise Pavlyuchenko'nun yerine Everton'ın 33 yaşındaki golcüsü Saha'yı transfer etti. İşte buna anlam veremedim. Saha'yı çok severim, Fulham'daki günleri bana çocukluğumu hatırlatır. İyi bir alternatif illa ki olur ama ben pek anlam veremedim. Benim hayalimde sezon sonu için Cavani'nin Tottenham'a transfer olması yatıyor.

Tozlu Sayfalar

Öne Çıkan Yayın

Verona ile Kasıp Kavurduk - FM 2017

Çoluk çocuk sahibi olacak yaşa geldim ama hala Football Manager geleneğini sürdürmekten büyük keyif alıyorum. Benim için bu geleneklerden...

Takip Ettiklerim

Kategoriler

Yazar Kafe

Translator

- Copyright © Serkan Özerik -