Yazan : steven_stiffler 10 Şubat 2012 Cuma

23.Hafta - Lazio ile Cesena arasında vasat bir mücadele bekliyordum. Lakin çılgın bir maç oldu. İtalya Futbol Federasyonu da Perşembe'ye maç koymuş, hayırdır ? Mehmet Ali Aydınlar ve ekibi İtalya'ya da el attı herhalde.

Lazio; Marchetti, Konko, Biava, Zauri, Ledesma, Gonzalez, Matuzalem, Candreva, Hernanes, Lulic, Klose onbiriyle çıktı sahaya. Alışık olmadığımız bir düzen. Hele ki hiç alışık olmadığımız bir Lazio düzeni. Savunmada 3 isim, 2 tanesi stoper oynayabilecek fizikte bek oyuncuları. Orta sahada hücuma katkısı kısıtlı, fakat savunma anlayışı ve mücadele gücü yüksek isimler. Hücumda sadece Lulic, Hernanes ve Klose. İlginç bir yapı. Zaten tutmadı. Klose belki girdiği o 2 net pozisyonu gol yapsa, bu yapı tartışılmayacak. Ancak şu hali gerçekten tartışmaya açık. Sonra zaten Mutu'nun golü geldi. Konko'nun penaltı bile çalınmayacak pozisyonda, penaltı ve kırmızı kartı var.

İkinci yarıda Candreva'nın yerine Kozak oyuna girdi. Forvet çiftlendi. Savunmada Biava,Zauri ve Lulic kaldı. Çılgınsın Reja... Bu çılgın hamleler meyvesini verdi. Takımın saha içi lideri Hernanes farkı bire indirdi. Lulic skoru eşitledi. Libor Kozak öldürücü vuruşu yaptı. Bu kadar atraksiyon sadece 10 dakika gelişti. Son yarım saat Lazio skoru korudu. Haksız yere 10 kişi kalan, haksız yere 2. golü yiyen Lazio; 10 dakikada geri dönüş yaptı. Yani, Türkiye'deki deyimle; "tarlaları sürdü". Özellikle 2. ve 3. gol tam tarla sürmelik. Top tıngır mıngır içeri giriyor, kimse dokunmuyor (!)

Ultra Süper Ligimizle bu kadar dalga geçmek yeter. Bu haftalık bu kadar! Haftasonu yeni malzeme çıkar bakarsınız. Yarın Udinese-Milan berabere kalsa, Lazio için hayırlı olur.

Tozlu Sayfalar

Öne Çıkan Yayın

Verona ile Kasıp Kavurduk - FM 2017

Çoluk çocuk sahibi olacak yaşa geldim ama hala Football Manager geleneğini sürdürmekten büyük keyif alıyorum. Benim için bu geleneklerden...

Takip Ettiklerim

Kategoriler

Yazar Kafe

Translator

- Copyright © Serkan Özerik -