Yazan : steven_stiffler 13 Şubat 2012 Pazartesi

Sonuç ve skorun umrumda olmadığı şu günlerde, deplasman mağlubiyetimize bir yenisini Karabük'te ekledik. Üzüldüğüm çok şey var elbet. Lakin skoru da cidden umursamıyorum. Ben bu sezonki şampiyonluğu gözden çıkardım. Futbolcularımızın da bazılarının gözden çıkardığını düşünüyorum. Taraftar olarak bir 5 sene şampiyon olamamaya da razıyım. Yeter ki, geçen sezonki alın terimizi lekelemeye çalışanlara güzel bir ayar verilsin.

Ayak yapmayın şimdi. Kadrodan gidenlerin olmasını geçtim, hepiniz biliyorsunuz bu psikoloji olmasaydı takımın bu kadar kötü oynamayacağını. Bunlar elbette bahane olmamalı. Ben de üzülüyorum bu psikolojiyi atlatamıyor olmamıza. Taraftarların şöyle bir tepkisi var son zamanlarda : "Takım taraftara layık oynamıyor. Bu taraftar daha iyisini hakediyor." vs. Eyvallah, benim kabulüm. Hepimiz çok çaba sarfediyoruz. Hepimiz başımız dik, formamızı gururla giyiyoruz. Destek verdik, Topuk Yaylası'na gittik, yürüdük, pek çok organizasyon yaptık. Ama "taraftara layık değiller" demek için bunlar yeterli sebep değil. Demek ki, bizimde yetersiz kaldığımız noktalar var. Özer'i ıslıklamazsın, onca hatasına rağmen desteği esirgemezsin; o zaman "Taraftara layık" kavramını kullanabilirsin. Kaçımız son Beşiktaş maçında boğazları yırtılana kadar tezahürat yaptı ki ? Çözüm elbette hepimiziz. Taraftardan başlayacak, futbolcular ve teknik heyete ulaşacak bir çözüm yolu bulunmalı. Bunun yolu da; Topuk Yaylası ziyareti gibi bir idman ziyareti olabilir. Takımın ağabeyleriyle bire bir görüşülebilir. Hocamızla bire bir görüşülebilir. Futbolcular bilmiyor mu ? Elbette biliyorlar onlara ne kadar sahip çıktığımızı. Ama aynı futbolcular sadece Twitter'dan bile inanılmaz tepkiler aldıklarını görüyorlar. Bu adamların da duyguları var. Sezon başında o iyi sonuçlar alınmasaydı, takım sezon başından itibaren kötü gitseydi; bugün hiç biriniz beklentiye girmeyecektiniz.

Maç kötüydü. Trabzonspor'un baş yancısı Karabükspor'a yenilmek üzücüydü. Bu sezon Trabzonspor'u yenmiş olmaları, Karabükspor'un Trabzon yancılığını örtbas etmez. Stoch'un goldeki hatası inanılmazdı. Benim hep kızdığım birşey savunmada yaptığımız bu riskli paslar. Kadıköy'de de pek çok kez yapıyoruz. Sow yine etkisizdi, Dia oyuna olumlu bir ivme getiremedi. Alex'in golünden sonra baskıyı arttırdık ama yetmedi. Alex'in penaltıyı kaçırması da büyük talihsizlikti. Ancak gözümüzde o kadar kredisi olduğunu düşünüyorum. Hatta kat be kat fazlası... Mücadeleden ben de memnun değilim. Lakin sebeplerini de aklımdan çıkaramıyorum. Ne diyelim, çubuklu sağolsun.

Tozlu Sayfalar

Öne Çıkan Yayın

Verona ile Kasıp Kavurduk - FM 2017

Çoluk çocuk sahibi olacak yaşa geldim ama hala Football Manager geleneğini sürdürmekten büyük keyif alıyorum. Benim için bu geleneklerden...

Takip Ettiklerim

Kategoriler

Yazar Kafe

Translator

- Copyright © Serkan Özerik -