Yazan : steven_stiffler 8 Mayıs 2011 Pazar

Sezon boyunca en çok stres yaşadığım maç diyebilirim. Selçuk'un hazır olmasıyla nihayet Cristiansız bir onbir. Daha da önemlisi; yabancı terchinin Stoch'tan yana kullanıldığı bir ilk onbirle sahadaydık. Karabükspor'da Emenike'nin eksikliği gün boyunca konuşuldu. Tabi bunu konuşanlar; Bucaspor'un paf takımla sahaya çıkacağından bahsetmediler. Bucaspor-Fenerbahçe maçından önceki gün Ediz ile Koray'ın kadro dışı bırakıldığı haberi de çok konuşulmuştu. Şimdi Bucaspor'un 7-8 oyuncusu kadro dışı konuşan yok. Emenike oynamıyor, herkes lafla peynir gemisi yürütme derdinde...Bir de büyük bir amatörlük örneği gösterilen maçları aynı başlatmaya çalışmak uygulaması var. İlk yarı Trabzonspor maçı Fenerbahçe maçından bir kaç dakika erken başladı. İkinci yarı başlamak için Trabzonspor maçından haber bekledik. Heeeey yavrum heey, amatörlüğe gel...

Maç müthiş bir tempoyla başladı. Sol kanadımız biraz aksıyor gibi gözüktü. Zaman zaman takımda bir ağırlık, bir uyuşukluk da var gibiydi. Ancak gol atabileceğimiz kadar pozisyon bulduğumuzu düşünüyorum. Tek handikapımız kaleyi bulduramadığımız şutlardı. Stoch, Alex ve Niang ile etkili birkaç gol girişimimiz oldu. Karabükspor da boş değildi. Ekstra motivasyonun da etkisiyle tehlikeli kontra ataklar geliştirdi. Selçuk klasiği hataları iyi değerlendirip bol pozisyon buldular. Temponun yüksek olması zaman zaman Fenerbahçe'nin aleyhine işledi. İlk yarıda Angelov'un faul beklediği pozisyon, tıpkı geçen hafta Dany Nounkeu'nun pozisyonu gibiydi. Ceza sahası dışı, küçük bir hamle ile Angelov kendini yere bıraktı. Pozisyon temiz... Ancak ardından Stoch'un benzer bir faulü var ki; sarı kart gördü haksız yere. Yine aynı şekilde Niang'ın pozisyonu da temizdi.

Trabzonspor'un 1-0 önde oynamasıyla stresli başladık ikinci yarıya. Alex her zamanki soğukkanlılığında takımı pozisyona sokmaya çalışıyordu. İlk kaleyi bulan şut da ikinci yarıyla birlikte Kaptandan geldi. Oyunu rakip yarı alana yığmaya çalıştık. Kaçırdığımız pozisyonlar az-buz değildi. 3-0, 4-0 gibi kazanabileceğimiz bir maçtı. Deumi, Tomic, hatta Seric çok iyi oynadılar Karabük'te. Niang'ın es geçilen penaltısı var. Eğer Lugano o kritik golü atmasaydı, o penaltıyı çok arayacaktık. Aykut hocanın oyuncu değişiklikleri çok yerindeydi. Haftalardır ilk onbir oynayan Cristian, ilk onbirde takıma katamadığı canlılığı oyuna girdikten sonra bu maçta kattı. Mehmet Topuz'un ise gol atamama orucu bu maçta çok farklı boyutlara ulaştı. Karabükspor stadının zeminini çok beğendim.

Sezon başından beri oynadığı futbolla sempati toplayan Karabükspor; bu maça belli başlı nedenlerle çok ekstra motive olmuş şekilde çıktı. Taraftarları Trabzonspor lehine ve Fenerbahçe'ye küfür ederek tezahüratlar yaptı. Karabükspor yedek kulübesi 90 dakika ayaktaydı. Maçın son dakikası skor 1-0 iken kaleci Tomic atağa katıldı. Mücadele edene saygımız sonsuz, ancak bu ekstra motivasyonun altında neler olduğu belli... İki hafta sonra Karabükspor'un da maskesi düşecek, ne denli mide bulandırıcı bir takım olduğu ortaya çıkacak. İnşallah 2 hafta sonunda da; herkes Fenerbahçe'ye boyun eğmiş olacak.

5 Responses so far.

 1. Adsız says:

  emenike'nin oynamaması normal, kalecinin ileri çıkması mı anormal ?? germe ortamı hafız , biy üyeleri yapmasın bari şu işleri, buca maçında da benim hatırladığım 2-3 genç oyuncu oynadı. yapmayın böyle

 2. Hocam, BİY üyeleri demişsin de; malum bir blog 1 aydır neler neler yazıyor. Hiç onlara da aynı şeyi söyledin mi ?

 3. Adsız says:

  şu yazıyı yazdıktan sonra herkes bize karşı diye ağlıyorsunuz ya en çok ona gülüyorum. He canım he herkes size karşı en büyük sizsiniz

 4. Yorumunuzu okuyan da çok ağır birşey yazmışım zannedecek. Ha herkes boyun eğecek dedim diye takıldıysanız, sevdiğim bir tezahürat olduğu için yazdım.

 5. Adsız says:

  ‘Tabi bunu konuşanlar; Bucaspor'un paf takımla sahaya çıkacağından bahsetmediler.’ Demişsin, aşağıda Bucaspor’un iki takıma karşı sahaya çıkardığı 11 var. Ediz Sarı Kart cezalısıydı bu hafta ama hadi onu saymayalım.

  Fenerbahçe Maçındaki Dizilim:

  Pavel Londak
  Ediz Bahtiyaroğlu
  Erman Güraçar
  Musa Aydın
  Torric Jebrin
  Erkan Taşkıran
  Jerko Leko
  Ragıp Başdağ
  Onur Tuncer
  Victor Mendy
  Abdülkadir Özgen

  Trabzonspor Maçındaki Dizilim:

  Ömer Kahveci
  Erman Güraçar
  Musa Aydın
  Torric Jebrin
  Jerko Leko
  Kamil Ahmet Çörekçi
  Ragıp Başdağ
  Onur Tuncer
  Mendy
  Abdülkadir Özgen
  Ali Kuçik

  İki ilk 11 arasında 3 oyuncu değişmiş. PAF takımla sahaya çıkacağından bahsetmediler derken, neyi anlatmaya çalıştığını anlamadım? Germeyelim ortamı bu kadar. Daha sakin.

Tozlu Sayfalar

Öne Çıkan Yayın

Verona ile Kasıp Kavurduk - FM 2017

Çoluk çocuk sahibi olacak yaşa geldim ama hala Football Manager geleneğini sürdürmekten büyük keyif alıyorum. Benim için bu geleneklerden...

Takip Ettiklerim

Kategoriler

Yazar Kafe

Translator

- Copyright © Serkan Özerik -