Yazan : steven_stiffler 26 Mayıs 2011 Perşembe

Arkadaş arası muhabbetlerde Anadolu takımlarından yabancı transferi yapılmasına karşı olduğumu söylerim hep. Bu ülkede kontenjan diye bir absürtlük var. Anadolu takımlarının futbol anlayışı çok farklı. Anadolu'da iyi performans gösteren futbolcuların transfer edilmesi bu yüzden bana hep risk gibi gelmiştir. Son örneği Bilica... Muhtemelen gideceği Eskişehirspor'da da başarılı olacak. Ancak asla Fenerbahçe futbolcusu olacak bir isim değildi.

Emenike olayı çok farklı. Kendisi fikrimi çürütecek bir istisna... Bank Asya'da golleri sıralarken ismi duyulmaya başladığında, kimi renktaşlarımız Emenike'yi hemen Fenerbahçe ile yazıp çizmeye başladılar. O gün çok kızdım, çok karşı çıktım. Ancak Süper Lig'de benzer bir performansı tekrar ettirmesi, daha çok izleme fırsatı bulmamız Emenike'ye olan fikirlerimi değiştirdi. Fenerbahçe'nin her zaman eksiği olmuştur Ayıboğan forvet. Niang'ın transferiyle bu sezon uzun zaman sonra güçlü bir santraforumuz olmuştu. Şimdi Emenike ile o bölgeyi çiftledik. Bu tip güçlü,süratli ve bitirici forvetler Fenerbahçe'de her zaman iş yapar. Hele ki Alex'le... Niang'ı düşünüyorum, kötü gözüktüğü maçlar oldukça fazlaydı bu sezon. Ancak golcülüğünü göstermeyi başardı. Emenike'nin de benzer bir performans ortaya koyacağını düşünüyorum. Benim forvet tercihim Pavlyuchenko tarzı bir isim olurdu şu kadroya. Ancak Aykut hocamın istediği her transfer kabulümdür. Sadece Trabzonspor'un yardakçısı Karabükspor'u zengin ettiğimiz için düşünceliyim. Fenerbahçe'mize hayırlı olsun... Şimdi sırada bir ön libero, iki de bek yedeği olması gerektiğini düşünüyorum.

3 Responses so far.

  1. Adsız says:

    sivasta fernebahcenın yardacksımı ozamam kendı trıbunlerınde sıvas gol attı dıye sevınen sıvaslılar dayak yıyıp stadttan atılması her turlu sıvas yonetımı tarafından fenerlılere musamma saglanması taraftar zihniyetli bir adamsın sende oda dogru hepınız bırbırnızın kopyasısınız

  2. Taraftar zihniyetli değilim. Taraftarım :)

  3. Yukarıdaki arkadaşımın yorumunu dikkate almayacağım yazacağımı yazacağım. Oyuncuların sonuç üzerindeki dirak etkilerini asist ve gol sayıları değerlendiriyoruz. Asla katkılarının tamamını değerlendirmeye yetmese de kısmi bir veridir. Bu verilerle bakarsak, zaman zaman kötü olduğunu düşündüğümüz Niang sadece biri penaltıdan olmak üzere 16 gol 9 asistle sonucu direk etkiledi. Bunlara rakkamı tam bilmiyorum ama 4-5 adet penaltı da ekledi. yaklaşık 30 golde direk etkisi var.
    Takımda en yüksek katkıyı yapan Alex in 28 15 asist bir penaltı yaptırdığını düşünürsek. Alex in de 43 golle direk sonucu etkilediğini düşünebiliriz. Attığı penaltıları, ve asistlerin 12 sinin duran toptan olduğunu göze alırsak, Niang direk sonuca etkisinin Alex'e oldukça yakın olduğunu görürüz. Emenike ve Niang zaman zaman beraber, bazen birbirlerini yedekleyerek çok büyük katkılar yapacağını düşünüyorum.

Tozlu Sayfalar

Öne Çıkan Yayın

Verona ile Kasıp Kavurduk - FM 2017

Çoluk çocuk sahibi olacak yaşa geldim ama hala Football Manager geleneğini sürdürmekten büyük keyif alıyorum. Benim için bu geleneklerden...

Takip Ettiklerim

Kategoriler

Yazar Kafe

Translator

- Copyright © Serkan Özerik -