Yazan : steven_stiffler 8 Aralık 2010 Çarşamba

Redknapp ilk kez katıldığı Şampiyonlar Ligi arenasında grubu lider bitmek için as kadrosunu sahaya sürdü. Defoe sakatlandıktan döndükten sonra birkaç maç yedekten gelmiş, haftasonu oynanan Birmingham maçında ise ilk 11 başlamıştı. Geçen sezon Palacios ile birlikte Tottenham'ın en formda oyuncusuydu Defoe. Palacios bu yıl sorunları nedeniyle şans bulamazken, Defoe sakatlıkla boğuşmak zorunda kalmıştı. Akşam her ikisi de sahadaydı ve görevlerini iyi bir şekilde yaptılar.

Twente'nin 40lık kalecisi Boeschker'ın maçın henüz başında geri pası ıskalayarak içeriye alması bir kalecinin başına gelecek en kötü şeylerden birisidir. Hele ki 40 yaşına gelmiş bir kalecinin kariyerinin sonunda bir Şampiyonlar Ligi maçında bu hatayı yapması biraz tirajikomik gözüküyor. Golü yedikten sonra Boeschker'ın yüz ifadesinde de şaşkın bir gülümseme vardı. Assou-Ekotto'nun rakibin şutunda yüzünü korumak için kolunu kullanmasını hakem penaltı olarak değerlendirdi. Landzaat ile eşitliği yakalayan Twente oyunda hakimiyeti sağlayamadı. İkinci yarıda goller yağmur gibi gelmeye başladı. Tipik zevkli geçen bir Tottenham maçıydı. Redknapp'ın ilk yarıda bir hamlesi oldu oyuna. 32'de Sarı kart gören Jenas'ı; 34.dakikada Lennon ile değiştirdi. Lennon ikinci yarıda ilk tehlikeli gelişinde Defoe'ye gol attırdı. Ardından Gomes'in klasına yakışmayacak bir şekilde yediği kafa golü skoru dengeledi. Tottenham Defoe'yle 3. golü attı atmasına ama burada değinmek istediğim başka bir olay. İkinci golü izlerken; Lennon'ın getirdiği topta görüyoruz ki Twenteli oyuncular şut bekliyorlar. Lennon usta ve seri bir hareketle Defoe'ye asisti yapıyor. Üçüncü golde Palacios topu kapıyor,yoktan var ediyor. Herşey mükemmel buraya kadar. Ancak yanında bomboş olan Defoe'ye pası verse gol garanti. Palacios şut vuruyor o açıdan. Neyse ki top dönüyor ve Defoe tamamlıyor. Palacios ve Lennon arasındaki ince ayardaki klasman farkına değinmek istedim. Palacios mükemmel bir ön libero, ancak bir o kadar düz bir futbolcu.

Werder Bremen'in Inter'i geçmesi, Tottenham'ın aldığı 1 puan ile birlikte grupta liderliği getirdi. İkinci tur kurasında kim gelirse gelsin, en zevkli maçları yine Tottenham çıkaracaktır.

Tozlu Sayfalar

Öne Çıkan Yayın

Verona ile Kasıp Kavurduk - FM 2017

Çoluk çocuk sahibi olacak yaşa geldim ama hala Football Manager geleneğini sürdürmekten büyük keyif alıyorum. Benim için bu geleneklerden...

Takip Ettiklerim

Kategoriler

Yazar Kafe

Translator

- Copyright © Serkan Özerik -