Yazan : steven_stiffler 5 Aralık 2010 Pazar

Geçen haftaların kopyası bir maç daha... Tek farkı; bu sefer daha az gol atabildik. Çok ilginç bir takımız. Taraftar olarak maç önceleri çok rahat oluyoruz. Özellikle Kadıköy'de goller atabileceğimizden eminiz. Ancak ikinci yarıda hem takım, hem taraftar çok stresli anlar yaşıyor. Bunun pek taktiksel bir nedeni yok gibi... Daha çok psikolojik bir sıkıntı olduğunu düşünüyorum.

Lugano ve Yobo'lu savunma merkezinin dönüşü iyi haber. Ancak Emenike'nin bugün her ikisini de çok zorladığını gördük. Fizikli forvetler, her savunmacıyı bir nebze zorluyor. Ancak klas farkı önemli. Bizim oyuncularımız zaman zaman klas farkını gösteremediler bugün. Erken bir duran top golü, ardından çok şık atılmış bir Alex golü; maçın gollü geçeceğini işaret etti yine. Emre'nin iyileşmesi, Cristian'ın 2 maçtır istekli oynamasıyla orta sahada da iyi bir form grafiği sergiledik bugün. Çok üst düzey değildi ama diğer maçlara nazaran iyi oynadık. En azından eksik oynamadık. Emre zaman zaman oyunun içinde gözükmese de; bugün maçın kahramanlarından birisiydi. Mehmet Topuz hala şanssızlığını kıramasa da bugün çok iyi bir oyun sergiledi. İkinci yarıya yediğimiz golle başlamamız olumsuz bir havayı getirdi. Karabükspor istekli hücum yapmaya, biz de halsiz bir savunmaya büründük. Neyse ki Stoch--Selçuk değişikliği geldi. Selçuk oyuna girdiğinden beri topa hakim olan taraf biz olduk. Çok memnun kalmadım aslında bu değişiklikten ama kısa bir süre sonra Niang-Dia değişikliğinin yapılması durumu dengeledi.

Stoch'un biraz kendini toplaması lazım. Şutları çok cılız... Niang sertlikten yakındığından beri toplara eskisi gibi dirençli girmiyor gibi geliyor bana. Çekimser giriyor. Niang'ın bize en faydalı olduğu özelliği her topu güçlü fiziğiyle kullanabilmesiydi. İki maçtır çekimser oynadığı için fayda sağlayamıyor. Alex'e diyecek söz yok. Bugünkü jestlere, galibiyette pay sahibi olarak karşılık verdi. Zor da olsa, stresle de olsa; 3 puanı almak önemliydi.

İstiklal Marşı'mızın okullarda zorunluluğunun kaldırılması ve Alex'in kızı Maria'nin İstiklal Marşı'mızı okurken kameralara takılması manası derin bir durum diyerek yazıyı kısa keselim bu akşamlık.

One Response so far.

  1. İstiklal Marşı'nı okullardan kaldırmayı düşünmek nasıl bir deliliktir. Nasıl hasta bir zihinsel yoldan geçip gelmiştir.
    ...

Tozlu Sayfalar

Öne Çıkan Yayın

Verona ile Kasıp Kavurduk - FM 2017

Çoluk çocuk sahibi olacak yaşa geldim ama hala Football Manager geleneğini sürdürmekten büyük keyif alıyorum. Benim için bu geleneklerden...

Takip Ettiklerim

Kategoriler

Yazar Kafe

Translator

- Copyright © Serkan Özerik -