Yazan : steven_stiffler 8 Aralık 2010 Çarşamba

Epeydir aklımda bu tip bir nostalji yapmak...Sadece fotoğraflar bile çok şey anlatabiliyor bazen nostaljilerde. Benim bu seride yapacağım daha çok kişiler üzerine olacak. Sadece futbola bağlı kalmam belki, farklı işlerle ilgili; farklı kişilikleri de hatırlar, kulaklarını çınlatırız.

Bu akşam Tottenham maçında goller peşpeşe geldikçe, gollü Şampiyonlar Ligi maçları gözümün önünden film şeridi şeklinde geçti. 8-3'lük Monaco-Deportivo maçını ve dolayısıyla Dado Prso'yu hatırladım. Bir daha kolay kolay hatırlayacağımı düşünmediğimden; hatırlamışken yazayım dedim.
Dado Prso; ismi güzel olmayan bir futbolcuydu öncelikle. Golcü dediğinin ismi kulağa hoş gelecek hocam. Zaten 30 yaşında Şampiyonlar Ligi'nde 1 maçta attığı 4 golle adını duyurana kadar tanıyanı da pek yoktu. O maçtaki performansından sonra zaman zaman milli takımda gördük kendisi.
30'un üzerinde forma giyip 9 gol atmış milli formayla... Fizikli,güçlü,kuvvetli bir adamdı. Ama sıradan bir oyuncuydu. Rangers son durağı olmuş Prso'nun...Bilmiyorum ondan sonra devam etti mi ? Beşiktaş'la sık sık adı yazılıyordu gazetelerimizde. Cacık bir transfer olma ihtimali yüksekti, ancak fizikli forvetlerin Türkiye'de iyi işler yaptığı göz önünde bulundurulursa bir sezon da olsa ligimizde izlemek isterdim.
Şimdiler Gebze-İzmit hattında şoförlük yapıyor. :) Görenler bilir, benzetir. En azından biz her gördüğümüzde benzetiyoruz.

Tozlu Sayfalar

Öne Çıkan Yayın

Verona ile Kasıp Kavurduk - FM 2017

Çoluk çocuk sahibi olacak yaşa geldim ama hala Football Manager geleneğini sürdürmekten büyük keyif alıyorum. Benim için bu geleneklerden...

Takip Ettiklerim

Kategoriler

Yazar Kafe

Translator

- Copyright © Serkan Özerik -