Yazan : steven_stiffler 4 Eylül 2009 Cuma

Aslen Sakaryalıyım.Kocaeli'de yaşıyorum.Bugün Türk futbolu için çok önemli bu iki güzide kulübün lisans çıkartamaması birçok futbol severi üzmüştür.

İki takımın maçlarında Sakaryaspor'u destekledim hep.Ezeli rekabetleri güzeldir.Böyle arada kalmak zordur.Kocaeli'de Sakaryaspor'u desteklediğinizi her yerde söyleyemezsiniz.Sakarya'da da tam aksini tabi...Ezeli rekabet sonuçta adı.Fakat diğer rakiplere karşı her zaman ikisinin de kazanmasını istemişimdir.Fenerbahçe'nin Kocaeli'ye,Sakarya'ya gitme ihtimali bile güzeldir.Kadıköy'e ne kadar yakın olursam olayım,takımımın gönül ve kan bağımın bulunduğu şehre gelmesi beni cezbeder.

2007-2008'de Sakaryaspor haftalarca zirvede gitti.Maddi krizi olduğu söylenen Kocaelispor;son haftalarda geldi şampiyon olup Süper Lig'e,hakettiği yere çıktı.Ertesi sezon Sakaryaspor'un da çıkıp ezeli rakiplerin kavuşmasını beklerken ya da bir başka deyişle ligimizin renklenmesini beklerken ikisi de küme düştüler.Kocaelispor'un düşmesi çok sürpriz sayılmazdı belki ama Türk Futbolu'nun koca çınarlarından Sakaryaspor'un yeri 3.lig olamazdı.Tıpkı Göztepe gibi...Bu iki ezeli rakibin,iki komşu şehrin başına daha ne kötü ne gelebilir ki diye düşünürken,ikisinin de maddi sorunları aşamadığını ve lisans bile çıkartamayacak hale geldiğini görmek çok acı verici.İkisi de liglerinde tutunmak için genç ayaklara sarılacaklar.Belki liseye giden çocuklar oynayıp,takımlarına hayat vermeye çalışacak.

Sırada her hangi bir takım olabilir.Belediye takımlarının cirit attığı Süper Lig'de;böyle hakeden takımlar,taraftar potansiyeli yüksek takımlar olmadığı sürece benim gözümde Süper Lig kalitesi yerlerdedir.Bugün Sakarya'nın,Kocaeli'nin başına gelen yarın Karşıyaka'nın,Bursa'nın,Antalya'nın ya da diğer güzide kulüplerimizin,hatta belki bu akşam Livorno'yu getirebilen Adana Demirspor'un başına gelebilir.

Türk Futbolseveri olarak,türk taraftarlarından bir birey olarak ve bu davaya gönül vermiş biri olarak Sakaryalı,Kocaelili tribün kardeşlerimize geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum.

Bizim Kocaeli'nin yazdığı gibi (muhtemelen Hodri Meydan pankartı); Bütün Türkiye'ye bakan Kocaeli,bir Kocaelispor'a bakamadı...

One Response so far.

  1. DoryLaioN says:

    Biz 12 yıl süründük alt liglerde. Tam 3 nesil kaybettik, o köy stadlarında. Oralarda sürünmenin ne demek olduğunu belki de en iyi biz biliriz.

    Ne diyelim, inşallah en kısa sürede kurtulurlar oralardan.

Tozlu Sayfalar

Öne Çıkan Yayın

Verona ile Kasıp Kavurduk - FM 2017

Çoluk çocuk sahibi olacak yaşa geldim ama hala Football Manager geleneğini sürdürmekten büyük keyif alıyorum. Benim için bu geleneklerden...

Takip Ettiklerim

Kategoriler

Yazar Kafe

Translator

- Copyright © Serkan Özerik -