Yazan : steven_stiffler 26 Eylül 2009 Cumartesi

Aslında çok rahat kazanabileceğimiz bir maçta ecel terleri döktük.Neden çok rahat kazanabilirdik ? Antalyaspor'u küçümsemek için söylemiyorum.Ama kaledeki sorunları barizdi.Kaleci oldukça tecrübesizdi.Biraz baskı kursak,daha sık pozisyona girsek kaleciyi hataya zorlar,muhakkak goller bulurduk.Antalyaspor ilk yarı çok kötü oynadı.Geride karşıladı Fenerbahçe'yi ama isteksiz gözüken Fenerbahçe karşısında kontraatak peşinde dahi koşmadı.Şişirme bir topla gol buldular,ondan sonra Volkan'a ilk top 42.dakikada pas olarak geldi.Fenerbahçe ikinci yarının sonunda yaptığı baskıyı ilk yarının sonunda yapsa maçın gidişatı çok daha farklı olabilir,rahat bir galibiyet çıkabilirdi.

Takımda tempo sorunu olduğunu düşünüyorum.Skor ne olursa olsun,tempoyu arttırmıyoruz.Bugün son 10 dakikada artırdık,neticesini aldık.Kaçanları da gördük.Ama geçen haftalarda maalesef bunu göremedik ve yine göremeyeceğimiz maçlar olacak gibi gözüküyor.Tempo çok düşük ve yavaş futbol oynadığımız için taraftarın memnuniyetsizliği var.Benim için 3 puan geldiği sürece sorun yok.Önemli olan topun ayağımızda olması,onu da gayet iyi yapıyoruz zaten.Avrupa'da bu oyun tarzıyla başarılı olunmayacağı da bir gerçek.Özellikle içerideki maçlarda baskılı oynamamız şart.

Gerek Güiza'nın berbat oyunu,gerek Semih'in tercih edilmesi muhabbeti ise kabak tadı veriyor artık.Her maç aynı şeyleri yazmaktan sıkıldım.Güiza doğuştan yeteneksiz bir adam maalesef.Sonu da Kezman gibi olacak sanki.Apar topar ilk isteyene kelepir bir fiyata satacağız.Taraftarın beğenmediği,takımdan soğuttuğu Kazım ise bugünün en istekli isimlerindendi.Aslında Kazım hep istekli,sadece saçmalama huyu var.Basit top kayıpları,bencillik gibi.Gerek ilk yarı,gerek ikinci yarı sadece sağdan top getirebildik.Haftalardır böyleyiz.Soldan fazla faaliyet yok.Arada Wederson iyi işler yapıyor,o da bugün ilk yarıda çıktı ama ikinci yarının genelinde geride kaldı.Uğur ise hiç top getirmedi.Alex'in oyun zekası ve öldürücü pasları takımımızın hücum yönüne etki etti yine.

Hakem berbattı.Hakem tartışmaktan nefret ediyorum ama Türk hakemleri her hafta tartışılacak işler yapıyor maalesef.Bilica'nın sarı kartından birşey anlamadım.Fenerbahçe'ye kart çıkarmak çok ucuzlaşmış.Semih rakibi geçip gole gidiyor,faul yapılıyor.Kart yok.Uğur'un penaltı pozisyonu net.Bu kadar olmaz dedirten bir pozisyon.Hakemlerin kartlarını Fenerbahçe aleyhine çok rahat kullandığını düşünüyorum.Kazım'ı arayabiliriz haftaya.Neyse ki Emre dönüyor.Topuz sağda oynayabilir.İkinci golden sonraki tavırlar ise Antalyaspor taraftarına yakışmadı.Hiç bir taraftara yakışmaz tabi.

Volkan'a ilk yarıda bir top geldi,gol oldu.İkinci yarı kritik toplar kurtardı.Özellikle Veysel'in son dakikalardaki pozisyonu çok netti.
Gökhan sakatlıktan dolayı kendini fazla sıkmıyor gibi geliyor bana.Bugün oyundan çıkmasıyla Mehmet Topuz sağ beke geçti.Daum Semih'i hazır tutuyordu,başkasını çıkaracaktı bence.Gökhan sakatlandığı için onu çıkarmak zorunda kaldı ve Topuz'u sağa çekme stratejisini uyguladı.Hücumu da çiftleyerek bir nevi risk aldı.Alması gerekiyordu.
Bilica üç maçtır çok iyi oynuyor.Yürüyedur Bilica!
Lugano vasat.Kendine gelmesi gerek artık,1 aydır antrenman yapıyor.
Vederson ilk yarı etkili,ikinci yarı pasif oynadı.Hücuma çıkışlarını beğeniyorum ben Vedo'nun.Orta yapma girişimleri var en azından.
Cristian bugün görevini yeterince yaptı.Sade ve gösterişsiz bir oyun tarzı var.Fakat son 10 dakikada yerini farklı bir anlayışa bıraktı bu tarz.Gollük bir şut attı,çalımlar attı,ceza sahasına girdi,pozisyonlar yaratmaya çalıştı.Baskıyı kurduğumuz anlarda çok etkiliydi.Demek ki Cristian'ı defansın arasına gömmek yerine arada hücumda da kullanmak gerekiyormuş.
Mehmet Topuz en vasat oyununu oynadı bugün.Ama mücadelesinden memnunum.
Kazım çok istekli,golünü de attı.Orhan Ak'ı perişan etti.Bu futbolunu sürdürsün de taraftarla arasındaki buzlar erisin artık.
Andre Santos oyunda hiç yoktu.Vederson bile daha fazla katkı yaptı hücuma.Yerine giren Uğur Boral da aynı şekilde etkisizdi.Hatta etkisizden daha beter Uğur.Ayakta duracak,1 metreye pas atacak hali yoktu.
Alex günün kahramanıydı.Oyunda gözükmediği anlarda attığı paslarla kendisini hatırlatmaya devam etti.Maçın kahramanı olabilecek pasları attı atmasına da,paslar değerlendirebilene güzel...
Güiza felaket,Semih ise iyiydi.Semih ileride topu tutuyor.Kaleyi düşünüyor.Güiza'nın kaleyi düşünmesi topu yuvarlamaktan ibaret.Golü Semih'in atması da Semih'i tekrar can simidi konumuna getirdi.Haftaya 11de görelim bari.
Selçuk hamlesi son dakikada yapılabilecek en etkili hamleydi.

7 de 7 oldu,güzel moral oldu.Son ana kadar stres yaşadığımız,fakat sonunda güldüğümüz bir gün oldu.Ahh direkler olmasa,daha da farklı olurdu.Futbolda şans da lazım.Fakat son dakikada gol atmak mı daha şanstır,yoksa 3 topun direkten dönmesi mi daha şanssızlıktır siz karar verin.

Tozlu Sayfalar

Öne Çıkan Yayın

Verona ile Kasıp Kavurduk - FM 2017

Çoluk çocuk sahibi olacak yaşa geldim ama hala Football Manager geleneğini sürdürmekten büyük keyif alıyorum. Benim için bu geleneklerden...

Takip Ettiklerim

Kategoriler

Yazar Kafe

Translator

- Copyright © Serkan Özerik -