Yazan : steven_stiffler 27 Eylül 2009 Pazar

Polonya'daki Avrupa Bayanlar Voleybol Şampiyonası'nda 3.maçımızı oynadık bugün.İlk gün Fransa'yı 3-0 yenip,dün favorilerden İtalya'ya 3-0 yenilmiştik.İş dolayısıyla iki maçı izleyemedim.Bugün Almanya maçı takımı izlemek için güzel fırsat oldu.

Almanya'nın bizden zayıf takım olduğu söylendi durdu maç boyunca.Fakat çok disiplinli bir takım olduğunu da görmüş olduk.Çok etkili oyuncuları yok,1-2 ismin eline bakıyorlar.Bu isimler Kozuch,Weiss ve Brinker.

İlk sette Almanlar Kozuch'un etkili oyunuyla ayakta durdular nitekim.Hatta ayakta durmayı bırak,direkt Kozuch ile seti aldılar diyebilirim.Bir ara seri yakaladı Kozuch.Weiss'ın etkili servisleri,Kozuch'un da sayılarıyla geriye düştükleri seti aldılar.Bu seti kaybetmemiz tamamen Almanların disiplininden kaynaklanıyor bence.16-11'i yakalayıp 5 sayı farkla molaya girmemize rağmen bu üstünlüğü koruyamadık.İlk set çok basit hatalar da yoktu aslında,fakat 23-21 önde olduğumuz seti vermek de büyük bir hata tabi ki.

İkinci sette Neslihan ve Eda'nın etkili oyunu vardı.Özellikle Neslihan bloklarda çok başarılıydı.Bu seti de bir türlü koparamadık ama iyi oyunla kazanmasını bildik.Bu setten sonra takım moral depoladı.Fakat ilk seti kaybettiğimizde gerçekten çok moralsizdik.Almanlar bu seti kaybettiğinde moralinden hiç birşey kaybetmedi mesela.Motivasyonu üst düzeyde bir takım Almanya.

Üçüncü sete ilk sette olduğu gibi Almanlar hızlı başladı.Fakat yine erken toparladık.Eda Erdem yine çok kritik sayılar attı.Bir ara 4 sayı seri yakaladı hatta.İlk teknik molayı 8-5,ikinci teknik molayı 16-14 ile geçtik.Setin gidişatı ilk set gibi oldu,tek fark bu seti önde kapatmayı başarmamız oldu.

Dördüncü sette oyuna hakimken yapılan ufak hatalarla,yine Almanya'nın disiplini harmanlaşınca Almanlar'ın üstünlüğü ortaya çıktı.Teknik molaları yine önde geçtik,fakat Almanlar gerçekten çok hırslı oynayarak 25-21 ile seti aldılar ve maçı uzatmasını başardılar.

Tie-Break'te yorgunluğumuz göze çarptı.Ayrıca son setteki üstün oyuna rağmen alınan sonuç takımın moraline etki etti.Almanlar seti baştan kopardılar ve maçı 3-2 kazandılar.

Fenerbahçe'nin yeni transferlerinden Nihan'ı dikkatle izledim bugün.İyi manşet alıyor ama bazen çok basit hatalar yapıyor.Korotenko'dan sonra bilmiyorum ne kadar faydalı olacak.Zaman gösterecek bakalım,şu an öncelik milli takım.

Salı günü favorilerden Sırbistan ile oynuyoruz,onu da hatırlatalım.

Tozlu Sayfalar

Öne Çıkan Yayın

Verona ile Kasıp Kavurduk - FM 2017

Çoluk çocuk sahibi olacak yaşa geldim ama hala Football Manager geleneğini sürdürmekten büyük keyif alıyorum. Benim için bu geleneklerden...

Takip Ettiklerim

Kategoriler

Yazar Kafe

Translator

- Copyright © Serkan Özerik -