Yazan : steven_stiffler 13 Eylül 2009 Pazar

Eksikler bahane değil,iki takımın da önemli eksikleri vardı.Juventus eksikler olmasa da bu maçın favorisiydi.Ballardini'den sezon başından bir hamle bekliyorum,tek bir hamle.Şu Radu'yu stopere monte etmesini bekliyorum.Stoper oynayabiliyor adam.Siviglia ve Diakite'den daha da stoperdir kesinlikle.Diakite ürkütücü adam.Hava toplarında iyi falan ama savunmada yaptığı en iyi şey,gelen topa vur uzaklaşsın.Savunmadan oyun kurmak falan hiç yapacağı işler değil...Ballardini'nin 2 sistem kullanıyor Lazio'da.4-3-3 ve 4-3-1-2.Tek forvetli bir sistem düşünebilirdi bu maç için.Zarate ve Rocchi'nin yokluğunda,Pandev'in meçhullüğünde Cruz'u tek forvet oynatabilirdi.Foggia'yı forvet oynatmayı tercih etti.Juventus'ta ise özellikle ilk yarıda Camoranesi ve Trezeguet'yi çok istekli gördüm.Bir kaç gol girişimine Muslera izin vermedi.Muslera gözümde büyüdü maçta...Carrizo'nun daha iyi kaleci olduğunu,geçen sezon formsuz olduğunu düşünüyordum.Ama Muslera dün gece yapmış olduğu kurtarışlarla bu takımın kalesini hakettiğini gösterdi.

Lazio'ya zengin bir yedek kulübesi lazım.Takım 1-0 mağlup,oyuna kurtarıcı olarak 'abiden torpilli topçu' Simone Inzaghi giriyor.Hakikaten bu adam nasıl futbolcu olmuş ? Nasıl yıllardır Lazio'da kalabilmiş ? Filippo'nun beleşçiliği bile uğramamış bu adama.Dümdüz adam,Serie B'de belki oynar şu haliyle...Lazio zaman zaman iyi oynadığı maçı 0-2 kaybederek ilk mağlubiyetini almış oldu.Kolarov ve Muslera Lazio adına sahanın en iyileriydi.Kolarov gerçekten mevkiinin en iyilerinden birisi.Şu haliyle Real Madrid'de bile oynar diyeyim.

Haftaya Catania deplasmanına gidiyoruz.

Tozlu Sayfalar

Öne Çıkan Yayın

Verona ile Kasıp Kavurduk - FM 2017

Çoluk çocuk sahibi olacak yaşa geldim ama hala Football Manager geleneğini sürdürmekten büyük keyif alıyorum. Benim için bu geleneklerden...

Takip Ettiklerim

Kategoriler

Yazar Kafe

Translator

- Copyright © Serkan Özerik -