Yazan : steven_stiffler 30 Ekim 2013 Çarşamba

Zirve takibindeki Tottenham'ın, lige beklenti üzeri başlayan Hull'ı ağırladığı karşılaşma 1-0 Tottenham üstünlüğüyle sona erdi. Tottenham belki o rakiplerine korku veren futbolunu oynayamadı ama böylesi bir maçta kazanılacak altın 3 puanlardan birini kazanma hakkını kullandı. Hull City de korkak futbol oynamadığı için beğenimi kazandı.

Tottenham'da Vlad Chricheş; son haftalarda takımın değişmez oyuncularından oldu. Andre Villas-Boas tercih hakkını Rumen stoperden kullanıyor. Şüphesiz ki bunda topu oyuna sokuşunun ve bir orta saha oyuncusu gibi Tottenham'ın ataklarına yön vermeye yardımının payı var. Holtby'nin formu, Lennon'ın geri dönüşüyle birlikte Eriksen de yedek kulübesinde yer aldı ve ikinci yarı şans buldu. Hull'ın fena kadrosu yok ama savunmaya daha Premier Ligvâri oyuncular alması lazım. Yıllardır Tottenham'da izlediğimiz Tom Huddlestone, bu maçta eski takımına karşı çok iyi bir performans gösterse de; Hull'ın puan alması için yeterli olmadı. Huddlestone birkaç defa da gole yaklaştı. Gol gelmek bilmeyince, Villas-Boas hamlesini 4-4-2'ye dönerek yaptı. Neticesinde kazanılan penaltıyı gole çeviren Soldado, zor da olsa galibiyetin gelmesini sağladı. Andros Townsend'in reklam panolarına çarparak gazeticinin üzerine düşmesi ve kafasını yarması, maçtan daha çok konuşulan olay oldu.


Tozlu Sayfalar

Öne Çıkan Yayın

Verona ile Kasıp Kavurduk - FM 2017

Çoluk çocuk sahibi olacak yaşa geldim ama hala Football Manager geleneğini sürdürmekten büyük keyif alıyorum. Benim için bu geleneklerden...

Takip Ettiklerim

Kategoriler

Yazar Kafe

Translator

- Copyright © Serkan Özerik -