Yazan : steven_stiffler 30 Ekim 2013 Çarşamba

Lazio'nun hedef koyabilmesi için kazanması gereken bir maçtı. Rakibin de galibiyetle pek alakası olmayan Cagliari olması, Lazio'yu formsuzluğu ve eksiklerine rağmen favori kılıyordu. Bu arada belirtmeden edemeyeceğim; TRT spikerlerinin Lazio'ya bir antipatisi olduğunu düşünüyorum. Her ne kadar maçı Türkçe izleyebilmek güzel olsa da, TRT spikerlerinin anlatım tarzından hoşnut değilim.

Maçın ilk yarısı oldukça dengeli bir futbolla geçse de; spiker anlatımı sanki Cagliari'nin gol yapamadığı pozisyonları var gibiydi. Victor Ibarbo - Beşiktaş ilgisine dikkat çekip duruldu; ki transfer dönemi bile değil. Ibarbo güçlü forvet ama eksik yanları çok ayrıca... Beşiktaş'ın ihtiyacı olan tip oyuncu olabilir ama gol istatistikleri de pek parlak değil. Lazio'da da forvet eksikliği artık baş ağrıtıcı bir hal aldı. Taa ki; gerçek forvet Klose ikinci yarıda oyuna girene kadar. İlk yarıda dengeli oyuna rağmen topa hakimiyette üstünlük kuran Lazio; ikinci yarıda Klose'nin oyuna girmesiyle üstünlüğü de sağladı ve 10 dakikalık ikinci yarı başlangıç süresinde maçı kazandıracak goller geldi. Perea'nın 5 seferde yapamayacağı kafa vuruşunu, Klose ilk pozisyonda yaptı ve kalitesini konuşturdu. Ardından bu sefer de penaltı kazandırarak, Candreva'nın galibiyet golünün mimarı oldu. Lazio bu galibiyetle birlikte puanını 14'e çıkardı.


Tozlu Sayfalar

Öne Çıkan Yayın

Verona ile Kasıp Kavurduk - FM 2017

Çoluk çocuk sahibi olacak yaşa geldim ama hala Football Manager geleneğini sürdürmekten büyük keyif alıyorum. Benim için bu geleneklerden...

Takip Ettiklerim

Kategoriler

Yazar Kafe

Translator

- Copyright © Serkan Özerik -