Yazan : steven_stiffler 8 Ekim 2013 Salı

Maçı izleyemediğime mi yanayım ? Sezon başından beri gol yememe konusunda sıkıntı yaşamayan Tottenham'ın, West Ham gibi vasat bir takımdan kendi sahasında ve son 25 dakikada 3 gol yediğine mi yanayım ? İddaa'dan yatırdığına mı yanayım ? (Burada İsmail Abi devreye girer) Yanayım yanayım ateşlerde yanayım.

Tottenham'da bu maçın olumlu yanları :
- Takım hâla iştahlı oynuyor, bu mağlubiyet bir nazar boncuğu niteliğinde değerlendirilebilir.
- Zirvedeki Arsenal puan kaybetti, aradaki puan farkı sadece 3.
- Sürekli kazanan kadro bozulmuyordu. Şimdi Andre Villas-Boas kadroda değişiklikler yapma cesaretini daha rahat üstlenebilecek.
- Yenilen 3 golde de top kaleye zorla girmiş, girmek istememiş adeta. Ayrıca 1-0 bir duran top golü, 1-0'dan sonra saldırıp kontradan 2 gol yemesi iştahlı, fakat talihsiz olduklarının göstergesi.
- Defoe iyidir, hoştur ama bu takımın birinci santraforu Soldado'dur. Ayrıca 2 forvet bu takım için yetersiz, Soldado tipinde bir golcü daha alınmalı.
- Milli maç arası kötü bir mağlubiyet alan takıma ilaç olabilir.
- Takım bu maça kadar oynadığı tüm resmi maçlarda sadece 2 gol yemişti. Chelsea ve Arsenal maçlarında o da... Bu maçın bir kaza olduğunu varsayarsak, iyi savunma performansı gelecek haftalarda da devam edebilir.

Olumsuz tarafları ise;
- Yine bir Londra ekibinden gol yendi. Yine bir derbi kazanılamadı.
- Az önce saydığım olumlu tarafların son maddesinin tam tersi düşünülebilir. Bu bakış açısına bağlı. Tottenham'ın bunca maç 2 gol yedikten sonra West Ham'dan 3 gol birden yemesi dünyanın sonu der, ahlar vahlar edebiliriz.
- Tottenham zirve mücadelesi veren takımlar içerisinde ligin en az gol atan takımı. Bu kadroya ve iştahlı futbola rağmen üretkenlik yerlerde sürünüyor.
- Her maç 20 ve üzeri şut atan Tottenham, bu maçta sadece 14 şut atabilmiş. West Ham bu alanda rakibini geçmiş, 16 şutları var.


Tozlu Sayfalar

Öne Çıkan Yayın

Verona ile Kasıp Kavurduk - FM 2017

Çoluk çocuk sahibi olacak yaşa geldim ama hala Football Manager geleneğini sürdürmekten büyük keyif alıyorum. Benim için bu geleneklerden...

Takip Ettiklerim

Kategoriler

Yazar Kafe

Translator

- Copyright © Serkan Özerik -