Yazan : steven_stiffler 8 Ekim 2013 Salı

Fenerbahçe - Trabzonspor maçından sonra göz ucuyla izlemeye çalıştığım bir maç oldu. Mario Gomez olmayınca Fiorentina izlemek gelmiyor içimden. Adam saç idolüm. Aslında Cuadrado, Aquilani, Borja gibi dilenilecek oyuncuları da var ama oynadıkları futbol çok tat vermiyor. Montella golcülüğünde çok beğendiğim isimlerdendi. Teknik Direktör olarak henüz aşama kaydetmiş değil. Yine de Fiorentina'nın ligde fena bir konumda olmadığı kesin. Lazio'da eksikler daha az hissediliyor, çünkü kadro genişliği mevcut.

Lazio için böyle bir forma yapmış Macron. Sebebini çok aradım ama bulamadım. İtalyancam Google Translate düzeyinde. Tek bulabildiğim "Efsane forma" adı altında bu maça özel böyle bir forma yapıldığı... Başka bir açıklaması olmayabilir bile. Şık olmuş, güzel olmuş. Macron bu işi iyi yapıyor, ileriki zamanlarda Türkiye'ye de girmesini istediğim bir marka. Lazio'da Trabzonspor maçı onbiri sahadaydı. Şimdi o maçta 3 yiyen kadroyu sahaya süren Petkovic'e mi kızayım ? Trabzon'un 3 attığı şu Lazio'ya gol atamayan Fiorentina'ya mı kızayım ? Gerçi oyun geneli Lazio hakimiyetiyle geçti. Trabzon deplasmanında tepki gösterdiğim Brayan Perea'da bir kıpırdanma gördüm. Özellikle ilk yarıda orta sahada kaptığı topu fiziğinin çok üstünde sürerek, iki klas hareketle kaleciyle karşı karşıya kaldı. Ancak son vuruşu kötüydü. Biglia da oynadıkça daha iyi oluyor sanki. Fiorentina'nın 4-3-2-1'inin 2'si çok ilginçti. Orta sahanın ortasında görmeye alıştığımız Borja 10 numara pozisyonundaki oynarken, kanat görmeye alıştığımız Cuadrado da Borja'ya eşlik ediyordu. Lazio yedek kulübesine baktım da Josip Elez diye birisini gördüm. Hırvat stoper 19 yaşındaymış ve sezon başında Hajduk Split'ten alınmış. Bana böyle bir bilgi gelmedi. Tare ?

 
Oğlum bu nasıl bir fotoğraf ya ? Hernanes ve Ambrosini'ye yine de bir RESPECT parantezi açılır. İtalya futbol fedarasyonu bu tek maçlık formalara iyi izin veriyor. Türkiye'de ona da izin vermezler. Lazio her yıl tek maçlık formalar oluyor zaten. Bu arada maçın istatistiklerinde Lazio'nun ezici bir üstünlüğü göze çarpıyor.


Lazio 7.haftayı 11 puanla 7.sırada tamamladı. Ezeli rakip Roma'da çılgın gidişat ise devam ediyor. Rudi Garcia'nın hareketlendirdiği Roma 7 maçta 7 galibiyet aldı.

Tozlu Sayfalar

Öne Çıkan Yayın

Verona ile Kasıp Kavurduk - FM 2017

Çoluk çocuk sahibi olacak yaşa geldim ama hala Football Manager geleneğini sürdürmekten büyük keyif alıyorum. Benim için bu geleneklerden...

Takip Ettiklerim

Kategoriler

Yazar Kafe

Translator

- Copyright © Serkan Özerik -