Yazan : steven_stiffler 1 Kasım 2012 Perşembe

Maçı keyif almak için değil de; göz ucuyla takip edebildim. Hernanes'in olmadığı Lazio keyif vermekten uzak kaçabilir diye düşünüyordum. Ancak kabul etmek gerekir ki; Candreva da çok iyi. Hem Hernanes, hem Ederson olmayınca Petkovic tek forvetli sistemini değiştirdi ve maça Klose-Rocchi ikilisiyle başladı. Torino'nun kadrosu sanki her zamankinden daha zayıf gibi. Üstelik lige de eksi puanla başladılar.

Hernanes'in eksikliği illa ki hissedildi. Zayıf takımın, güçlü takıma karşı deplasmanda yapabileceği en iyi senaryo olan duran toptan gol atma senaryosunu bu kez Torino gerçekleştirdi. Glik'in golüyle 1-0 öne geçtiler. Lazio golden sonra toparlamaya çalışsa da; çok etkili pozisyonlar bulamadı. İkinci yarıda ise daha etkili bir Lazio vardı. Mauri ile beraberlik golü geldi. Kaptan Rocchi ile de galibiyet golleri kaçtı. Lazio istatistiklerde çok üstün gibi gözükmesine rağmen, futbol olarak rakibine aman aman bir üstünlük sağladı diyemem.

Lazio : Bizzarri, Konko, Biava, Dias, Lulic, Cana, Gonzalez (58' Cavanda), Candreva (85' Brocchi), Mauri, Rocchi (74' Floccari), Klose

Torino : Gillet, Darmian, Glik, Rodriguez , D'ambrosio, Cerci (86' Birsa), Brighi, Gazzi, Santana, (58' Stevanovic), Bianchi, Sgrigna (62' Meggiorini)

Sarı Kartlar : Biava, Cana, Klose, Rodriguez

Goller : 10' Glik, 57' Mauri

Lazio'nun bu haftaki tek şansı, Napoli'nin dün akşam puan kaybetmesi oldu. Haftasonu Catania deplasmanı...

Tozlu Sayfalar

Öne Çıkan Yayın

Verona ile Kasıp Kavurduk - FM 2017

Çoluk çocuk sahibi olacak yaşa geldim ama hala Football Manager geleneğini sürdürmekten büyük keyif alıyorum. Benim için bu geleneklerden...

Takip Ettiklerim

Kategoriler

Yazar Kafe

Translator

- Copyright © Serkan Özerik -