Yazan : steven_stiffler 9 Kasım 2012 Cuma

Herkesten biraz daha farklı düşünüyorum. Dün akşam oynanan futbolu çok beğenmedim. Fenerbahçe bunun çok daha iyisini yapacak kapasitede. Yeter ki şu mental sorunları bir halledelim. Takım tamamen maç kazanmaya odaklandığında Mönchengladbach maçındaki Fenerbahçe'yi daha çok maçta göreceğiz.

Raul Meireles'in takıma dönüşü müthiş etki yarattı. Adam bildiğin birinci sınıf orta saha. Fenerbahçe'ye gelmesine şaşırmıyorum elbette ama Türkiye Ligi'nde oynamayı nasıl kabul etti hâla inanamıyorum. Müthiş kazanç. Recep Niyaz gibi gençlerin; Alex'ten sonra örnek alacak ve birşeyler öğreneceği Kuyt ve Meireles gibi iki isme sahip olmak çok güzel duygu. Bu adamlar giderken kupalar bırakmasalar da; mutlaka farklı etkiler bırakırlar. AEL Limassol'u küçümsemek olmaz. Fenerbahçe ligde çok daha etkisiz takımlara puan kaybedebiliyor. Bir Kıbrıs takımından ziyade bir Portekiz ekolü var AEL'de. Yine de Kadıköy'de Fenerbahçe'ye karşı gelmesi güçtü. Hele ki bu taraftar atmosferinde... Star tv yayına yansıtmasa da; muhteşemmiş dün stat. Gidemediğime pişman olduğum bir tribün vardı. Emeği geçen arkadaşlara teşekkürler, emeklerine sağlık.

Fenerbahçe iyi başlayamadığı maçta Kuyt'ın golü ile kontrolü eline aldı. Maçı müthiş isteyen ve gol atmayı baştan beri hakeden Moussa Sow takımı rahatlattı. O dakikadan sonra Fenerbahçe sahada her istediğini yapan taraf oldu. İkinci yarıda fark daha da artabilirdi ancak şans biraz da AEL'in yanındaydı. 2-0 skor tahmin oynamıştım maça, mis gibi 5.25 orandan. Moussa Sow sağolsun, müthiş oynamasına rağmen biraz da şanssızdı. Üzüldüğüm tek nokta Recep Niyaz'ı az izlemek oldu. Rakip 10 kişi kalmışken oyuna girmeliydi, gerçekten son yıllardaki en potansiyelli genç oyuncumuz. İzlemek zevk veriyor.

Marsilya maçından gelen beraberlik müthiş oldu. Marsilya deplasmanından alınacak 1 puanla işi bitirebiliriz.

Tozlu Sayfalar

Öne Çıkan Yayın

Verona ile Kasıp Kavurduk - FM 2017

Çoluk çocuk sahibi olacak yaşa geldim ama hala Football Manager geleneğini sürdürmekten büyük keyif alıyorum. Benim için bu geleneklerden...

Takip Ettiklerim

Kategoriler

Yazar Kafe

Translator

- Copyright © Serkan Özerik -