Yazan : steven_stiffler 23 Kasım 2012 Cuma

Sevdiğim iki takımın iki maçının da berabere bitmesi ve ikisinin gruptan birlikte çıkma ihtimâli elbette güzel... Ancak maçtan çok maç öncesi olayların konuşulması üzücü oldu. Lazio taraftarlarının, maçtan bir gece önce bir barda eğlenen Tottenham taraftarlarına saldırması gündemi meşgul etti. Lazio son yıllarda tribünlerin tamamını dolduramasa da; ateşli ve Ultras kültürünü taşıyan bir taraftar topluluğuna hitap ediyor. Tottenham da İngiliz takımlarına göre ortalamanın üzerinde bir taraftar yapısına sahip. İngilizlerin futbol tutkusu da başka boyutlarda. İngilizler tahrik etmiştir, Laziolular saldırmıştır diye tahmin etsem de; detay bilmeden yorum yapmamak en güzeli. Bir babayiğit çıkıp; "Durun siz kardeşsiniz!" diyebilirdi.

İki takım da sahaya kazanmak için çıktı. Kadrolar ideal 11'e yakındı. Tempo genelde yüksekti. Gol olmayan çok da güzel pozisyonlar vardı. Pozisyonları değerlendirirsek; maç Lazio'nun hakkıydı. Ama beraberlik de iki takımı memnun eden bir sonuç olmuştur. Kozak'ın karşı karşıya kaçırdıkları kendisini geliştirmesi için bir sinyaldi. Forma giymeye başladığından beri iyi işler yapıyor, kendini geliştiriyor ama henüz yeterli aşamada değil. Lulic'i ilk kez önde izledik bu sezon. Radu'nun iyileşmesiyle birlikte daha verimli olduğu sol açıkta oynamaya başladı. Lazio bu sonuçla gruptan çıkmayı garantiledi. Tottenham işi son maça bıraktı. Liderlik el değiştirebilir. "Faşist" olarak bilinen Lazio taraftarlarının Filistin için açtıkları pankart da anlamlıydı.

Lazio : Marchetti, Cavanda, Ciani, Biava, Radu, Ledesma, Gonzalez, Mauri, Hernanes (69' Ederson), Lulic (79' Candreva), Kozak (79' Floccari)

Tottenham : Lloris, Walker, Caulker, Vertonghen, Naughton, Sandro, Carroll (77' Dembele), Sigurdsson (64' Lennon), Bale, Dempsey (64' Defoe), Adebayor

Sarı Kartlar : Vertonghen, Floccari, Mauri

Tozlu Sayfalar

Öne Çıkan Yayın

Verona ile Kasıp Kavurduk - FM 2017

Çoluk çocuk sahibi olacak yaşa geldim ama hala Football Manager geleneğini sürdürmekten büyük keyif alıyorum. Benim için bu geleneklerden...

Takip Ettiklerim

Kategoriler

Yazar Kafe

Translator

- Copyright © Serkan Özerik -