Yazan : steven_stiffler 9 Kasım 2012 Cuma

Panathinaikos grupta en kötü futbolu oynayan takım. Üç maçta sadece bir kere mağlup olmaları tesadüf. Özellikle Lazio karşısında aldıkları beraberliğe istinaden bunu söyleyebilirim. Dün akşam değil direnmek, en küçük bir ışık bile gösteremediler.

Lazio'da Libor Kozak'a çok dikkat etmek gerek. Çok değişik futbolcu. İlk yıllarında ümitli olmadığım, yakın zamanda Serie B'ye gider; oradan da Çek Ligi'ne geri döner diye düşündüğüm bir isimdi. Ancak özellikle son 2 yıldır takımda önemli bir rolü üstlendi. Yedek kulübesindeki kurtarıcı. Oynadığında ise sahadaki kurtarıcı. Oynamadığında kimsenin "Neden?" diye de sormadığı bir isim. Günümüz forvetleri güçlü olmak zorunda, Libor Kozak'ın böyle bir sıkıntısı var. Geçen seneye nazaran elbette daha iyi ama hâla yeterli kuvvette değil. Top kontrolü kötü. Tipine bakan sadece hava topu hakimiyeti var diye düşünse de; ayaklarına da son derece hakim. Dün akşam attığı ilk gol jeneriklik, ikinci gol uyanıklık. Çeklerin yeni Jan Koller'i olacağına kesin gözüyle bakılıyor. Günümüzde azaldığını düşündüğüm pivot tipi santrafor modelinin akla ilk gelen ismi olması muhtemelen. Yeter ki daha çok oynasın, daha çok gol atsın. Radu ve Marchetti de nihayet takıma döndü. Zarate'nin ise etkisizliği devam ediyor. Eğer hâla üç beş veren bir arap kulübü varsa; Zarate satılmalı. Lazio iyi takım ama Hernanes dışında yıldızı yok. Floccari da dün sezonun ilk golünü attı, etkili de oynadı. Panathianaikos'un tek tehlikeli pozisyonu yok. Lazio'nun 8 gol girişimine, 1 gol girişimiyle cevap verdiler.

Lazio : Marchetti, Scaloni, Ciani, Cana, Radu, Gonzalez (67' Hernanes), Onazi, Ledesma (80' Lulic), Zarate, Floccari, Kozak (76' Klose)

Panathinaikos : Karnezis, Seitaridis, Vyntra, Spyropoulos, Couchoumis (59' Mavrias), Vitolo, Lazaros, Velazquez, Zeca (78' Lagos), Owusu Abeyie, Toche (24' Petropoulos)

Sarı Kartlar : Seitaradis, Vitolo, Velazquez, Cana

Goller : 23' ve 40' Kozak, 59' Floccari

Grupta oluşan son puan durumu ve kalan maçlar şu şekilde ;

Lazio 8
Tottenham 6
Maribor 4
Panathinaikos 2

22 Kasım
Panathinaikos - Maribor
Lazio - Tottenham

6 Aralık
Maribor - Lazio
Tottenham - Panathinaikos

Tozlu Sayfalar

Öne Çıkan Yayın

Verona ile Kasıp Kavurduk - FM 2017

Çoluk çocuk sahibi olacak yaşa geldim ama hala Football Manager geleneğini sürdürmekten büyük keyif alıyorum. Benim için bu geleneklerden...

Takip Ettiklerim

Kategoriler

Yazar Kafe

Translator

- Copyright © Serkan Özerik -