Yazan : steven_stiffler 13 Kasım 2012 Salı

Rahat City galibiyeti beklediğim bir maçtı... City 2 sezon önceki yeni takım olma yolundaki City değil. Tamamen güçlü ve Manchester United'ın en büyük rakibi olan City. Tottenham hâla 2 sene önceki "ilk 4 hedefleyen" Tottenham... İki takım da sezon sonuna kadar hedeflerinin peşinde koşacaktır. Olağanüstü bir durum olmazsa tabi... Olağanüstü durum Manchester City'de Mancini'nin görevi bırakması ya da görevden alınması olur.

Tottenham'ın Caulker ile erken gol bulmasından sonra ilk yarıyı üstün kapatmayı başarması psikolojik üstünlüğü getirse de; City'nin yoğun baskısına dayanamadılar. İlk yarıda Huddlestone'un muazzam bir şutu var. Keşke o şut gol olsaydı da; City maçı 2-1 değil 3-2 alsaydı. Aguero'nun golünden sonra City'nin baskısı çılgın noktalara ulaştı. Tottenham da Bale ile pozisyon bulabildi ancak değerlendiremedi. Alınacak 1 puan güzel olurdu, ancak Dzeko puan umudunu suya düşüren golü attı. Uzun boylu futbolcuların böyle estetik gollerini izlemek futbola güzellik katıyor.

Manchester City : Hart, Zabaleta, Kompany, Nastasic (56' Maicon), Clichy, Toure, Barry, Silva, Kolarov, Tevez (72' Dzeko), Aguero

Tottenham : Friedel, Walker (77' Dawson), Caulker, Gallas, Vertonghen, Sandro, Huddlestone, Lennon (86' Naughton), Dempsey, Bale, Adebayor (80' Defoe)

Sarı Kartlar : Zabalete, Walker, Adebayor

Goller : 21' Caulker, 65' Aguero, 88' Dzeko

Tozlu Sayfalar

Öne Çıkan Yayın

Verona ile Kasıp Kavurduk - FM 2017

Çoluk çocuk sahibi olacak yaşa geldim ama hala Football Manager geleneğini sürdürmekten büyük keyif alıyorum. Benim için bu geleneklerden...

Takip Ettiklerim

Kategoriler

Yazar Kafe

Translator

- Copyright © Serkan Özerik -