Yazan : steven_stiffler 24 Kasım 2012 Cumartesi

Kuralar çekildiğinde en zor gruplardan birine düştüğümüz konusunda genel bir kanı vardı. İlk maçta Marseille karşısında 2-0 üstünlüğü koruyamamış olmak da; büyük bir avantajı yitirmemizi sağlamıştı. Ancak o maçtan ders çıkaran takım, geri kalan tüm maçları ciddiye alarak oynadı ve puan kaybettiğimiz tek maç olarak 2-0'lık üstünlüğü koruyamadığımız Marseille maçı kaldı.

Rakibi küçümsemek ya da zaferi küçümsemek gibi algılanmasın; çok eksiği olan Marsilya'yı yenmemiz zaten normal sonuç olacaktı. Üstelik lige başladıkları o yüksek ivmeyi koruyamadılar ve şu an hocalarının da yerinin çok sağlam olduğunu düşünmüyorum. Fenerbahçe'de ise gözle görülür bir futbol yükselişi mevcut. Takımın oyun karakteri oturmaya başladı. Her ne kadar taraftarı memnun etmese de; Fenerbahçe bu sezon özellikle deplasmanlarda buna benzer bir futbol ortaya koyacak. Oyuna hakimiyetimizi koyduğumuz sürece benim açımdan sıkıntı yok. Marsilya karşısında orta sahada üstünlük kuramadan kazandığımızı düşünüyorum. Ne Mehmet Topal, ne Meireles kendi performanslarını yansıtamadılar. Buna rağmen Marsilya orta sahası da kötü olunca, bize zorluk çıkaran bir durum da meydana gelmedi. Bekir İrtegün oynadıkça daha iyi oluyor. Ben her zaman Türkiye'nin en kaliteli stoperlerinden olduğunu savunmuşumdur, sağolsun yanıltmamaya devam ediyor. Yobo'yla oynadığında üzerinde daha bir güven olduğu da aşikâr. Volkan istikrarlı bir şekilde iyi oynamaya devam ediyor. Caner'in sol kanattaki hareketliliği de oldukça fayda sağladı. Gol öncesi serbest vuruşta yaptığı o saçma ortaya anlam veremesem de; oradan kazandığımız golle maçı kazanmamız hareketi makûl kıldı. Eskiden izlediğimiz Bilica'nın defanstan top uzaklaştırmak için yaptığı rövaşatalardı. Artık her hafta bir rövaşata izlemeye başladık. Bu elbette ki futbolsever açısından güzel bir durum. Bekir'in bu golü atmasına da şaşırmadım. Stoperlere göre tekniği fena değildir, zaten tekniği kötü olmadığı için defalarca sağ bekte iyi performans sergilediğini de gördük.

Gruptan lider çıkmayı garantiledik. Son maçta yedek ağırlıklı bir kadro çıkması gerekiyor. Hem as oyuncular dinlenmiş olur, hem fazla şans bulamayan isimler için kendini kanıtlama fırsatı olur. Ben Mönchengladbach'ın da benzer bir şekilde geleceğini düşünüyorum. Üst turda artık kura şansı bir kere olsun yanımızda olsun ve çok gerilmeyeceğimiz bir kura çekelim.

Tozlu Sayfalar

Öne Çıkan Yayın

Verona ile Kasıp Kavurduk - FM 2017

Çoluk çocuk sahibi olacak yaşa geldim ama hala Football Manager geleneğini sürdürmekten büyük keyif alıyorum. Benim için bu geleneklerden...

Takip Ettiklerim

Kategoriler

Yazar Kafe

Translator

- Copyright © Serkan Özerik -