Yazan : steven_stiffler 6 Kasım 2012 Salı

Ligde hâla çok iyi futbol oynayan bir takım yokken; Fenerbahçe'nin oynadığı kötü futbolun kabul edilebilir olması normal aslında. Ancak bunun her maç tekrar edilmesi kabul edilemiyor işte. Yürekli futbolculardan kurulu, savaşmayı seven futbolculardan kurulu Fenerbahçe; kötü bir futbol oynamaya devam ediyor. Akhisar deplasmanından gelen 3 puan da; kötü oynarken alınması önemli olan 3 puanlardan biri oluyor.

Fenerbahçe istatistik olarak yenildiği maçlarda bile rakibine üstünlük sağlıyor. Ancak bu pas yüzdesi için Fenerbahçe'nin bu kadar yavaş oynamasına gerek yok. Fenerbahçe zaten bildim bileli rakiplerine istatistiksel üstünlük sağlayan bir takım. Bu yüzdendir ki; adı Fenerbahçe. Bu yavaş ve temposuz futbol çıkmazından bir an önce kurtulmamız lazım. Biraz bireysel performanslara değinip kısa keseceğim bu hafta. Sow haftalardır müthiş diri ve müthiş mücadele ediyor. Bu hafta mücadele etmeye devam etti ama genel formu çok düşüktü. Hasan Ali'nin de form düşüklüğü devam ediyor. Bekir ve Serdar idare ettiler, bunda rakip forvetin etkisizliği de vardı elbet. Gökhan Gönül'deki son haftalardaki kıpırdanma beni sevindiriyor. Nitekim takım otobüsündeki açıklamalarını duymak da mutlu etti. Mehmet Topuz'un yokluğu saha içindeki dinamizmi çok etkiliyor. Selçuk Şahin konusunda ise artık yorum yapmamaya çalışacağım. Görev adamı, görevini yaptı ve galibiyet getiren golü de attı. Stoch ise alıyor, veriyor, hareketli; ancak hücumda çok etkisiz. Kuyt üstün mücadelesini performansa da yansıttı ve galibiyeti getiren isim oldu.

Orduspor maçıyla taraftar-takım bütünlüğü tekrar başlıyor başlamasına da; tepkiden de çekinmiyor değilim.

Tozlu Sayfalar

Öne Çıkan Yayın

Verona ile Kasıp Kavurduk - FM 2017

Çoluk çocuk sahibi olacak yaşa geldim ama hala Football Manager geleneğini sürdürmekten büyük keyif alıyorum. Benim için bu geleneklerden...

Takip Ettiklerim

Kategoriler

Yazar Kafe

Translator

- Copyright © Serkan Özerik -