Yazan : steven_stiffler 21 Ekim 2011 Cuma

Bir kısmetsizlik de gidiyor Lazio'da. Uefa Avrupa Ligi'nde oynanan 3 maçta hakedilen en az 7 puan var. Ancak alınan puan sadece 2. Kaza, bela; ite kaka gidiyor Lazio. İsviçre takımlarının kolay gol atıp, kolay gel yiyen tarzı; bir İtalyan temsilcisine sökecek bir oyun tarzı değil. Kolay gol yeme kısmı için geçersiz tabi ki söylediğim. Herhangi bir Serie A takımı, çok rahat gol atabilir İsviçre ekiplerine. Maçta da böyle bir başlangıç vardı zaten. İlk olarak kadroları geçelim;

Zürih : Guatelli, Teixeira, Magnin, Koch, Beda, Margairaz, Aegerter, Nikci, Djuric, Alphonse (81' Drmic), Chikhaoui (62' Mehmedi)

Lazio : Marchetti, Diakite, Radu, Dias, Lulic, Cana (46' Rocchi), Gonzalez (72' Ledesma), Matuzalem, Hernanes, Sculli, Cisse (79' Kozak)

Lazio'nun savunma hattı bir acayipti anlayacağınız. Diakite, Dias stoper ikilisi vardı. Radu stoper, sağ bek, sol bek, her şey oynadı. Lulic sol bek, sol açık oynadı. Aslında farklı bir sistem denemedi Reja. Sadece bir kaç oyuncuyu alışılmışın dışında kullandı. Zürih takımında tanıdık tek isim Magnin var. Alphonse, Margairaz, Chikhaoui gibi isimleri anca canlı skor sitelerinde görmüşümdür. Hep yazıyorum. Reja, Lorik Cana'yı pek tutmuyor. Bence yanlış yapıyor. Lorik Cana her ne kadar Igli Tare faktörüyle transfer edilmiş olsa da, ön liberoda Matuzalem'den daha faydalı maçlar çıkarabilir. Matuzalem demişken, zaten hiç haz etmem; berbat saçlarıyla iyice kendinden soğuttu. Yine de futbol olarak gayet iyiydi dün. Hakkını veririm. Sculli'nin golü görsel olarak şık bir gol olsa da; 3 puan getirmedi Lazio'ya. Nikci'nin golü gecenin en şık gollerinden biriydi. Lazio baskı kurduğu bölümlerde yine net fırsatları kaçırdı. Bazılarını da kaleci Guatelli kurtardı. Kaleci Guatelli kim diye baktım. Parma'da yedeğin yedeğiyken; Oxford United'a kiralanmış. Yani İngiltere bilmem kaçıncı ligine... İtalyan kaleci, dün bir İtalya ekibi karşısında gösterdiği performansla rakibine çelme taktı. Bu grup çok karışık. Sporting Lizbon çok rahat, 3te 3 yaptılar. Ancak diğer takımların 2'şer puanı var. Grupta da sürprizi bol sonuçlar çıkıyor. Lazio ismi ikincilik için ağır bassa da; Zürih, hatta Vaslui bile bir anda ikinci sıraya sıçrama yapabilir.

Tozlu Sayfalar

Öne Çıkan Yayın

Verona ile Kasıp Kavurduk - FM 2017

Çoluk çocuk sahibi olacak yaşa geldim ama hala Football Manager geleneğini sürdürmekten büyük keyif alıyorum. Benim için bu geleneklerden...

Takip Ettiklerim

Kategoriler

Yazar Kafe

Translator

- Copyright © Serkan Özerik -