Yazan : steven_stiffler 24 Ekim 2011 Pazartesi

Skorun ve futbolun değil, daha farklı boyuttaki değerlerin konuşulduğu bir gündü. Bundan dolayı mıdır nedir, her zaman ki "maç öncesi havası" yoktu Kadıköy sokaklarında. Gündüz Fenerbahçe Universal-Ankaragücü Bayan Voleybol maçına gittim. Deprem haberini de akşamüstü öğrendim, ancak büyük bir deprem olduğunu bilmiyordum. Her zaman olan 4-5 şiddetinde, kayıpsız depremlerden olduğunu düşünüyordum. Şehitlerimize olan üzüntümüzün yanına deprem üzüntümüzü de ekleyerek stattaki yerimizi aldık.

Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı yine tarihi günlerinden birini yaşadı. Tamam, 1 dakikalık saygı duruşunu yapmaktan bihaberiz millet olarak. Fakat şehitlerimize olan saygı ve sevgimizi daha önce çok görülmemiş bir şekilde gösterdik dün. En çok duygulandığımız anlar şüphesiz şehit isimlerinin tek tek okunduğu ve yoklama alındığı ânlardı. Ancak Samsunsporlu taraftarla karşılıklı yaptığımız "Vatan Sana Canım Feda" tezahüratları da mükemmeldi. Hangi takım taraftarları olursa olsun, aynı şeyi yapacaklardı eminim. Ama yine de Samsunsporlu taraftarlara da bunun için ayrıca teşekkür etmek gerek.

Maç için yazacak pek birşey bulamıyorum açıkçası. Dikkat ettim de, pek çok Blogger arkadaşım aynı durumda. Hassasiyet mi desek, tatsızlık mı desek bilmiyorum. Futboldan memnun olmayan bir çoğunluk vardı. Ancak ben genel olarak iyi oynadığımızı, en azından kazanabilecek kadar oynadığımızı düşünüyorum. Bundan çok daha kötü oynadığımız maçları kazandık. Hem içeride, hem dışarıda... Samsunspor vasat takım, çok zorlanacağımızı düşünmüyordum. Ancak acayip kapalı bir oyun oynadılar. Petkovic tam bir taktik hocası... Yerine göre, zamanına göre oynatabiliyor takımını. Young Boys ile de böyle elemişlerdi bizi. Dün ilk yarı biraz "belki gol atarız" düşüncesi vardı Samsun'da. Ancak ikinci yarı kapanma olayını abarttılar. Futbolun böylesi güzel değil be abi... O kilidi açabilecek etkenler; Dia, Stoch ya da Alex'in duran topları olarak görüyordum. Stoch epey yıprattı. Dia bitirecekti. Oyunda kaldığı 6 dakikada etkili gözüktü aslında. Ancak talihsiz bir sakatlık çıktı bu sefer de... Dia çıktıktan sonra işimiz zorlaştı. Samsunspor öyle bir kapandı ki; ceza sahasının 3 metre önünde pas yapan Fenerbahçeli futbolculara basmadılar bile. Kalenin önünü hiç açmadılar, hep ceza yayı üzerinde, gömülü bir şekilde karşıladılar. Ertuğrul'un oynamasını istemiyordum. İyi performans gösteren Ertuğrul, bu maçta da kaledeydi. Savcı, Korcan Çelikay'ın ranzasının üst katını kendisine ayırmıştı. Ancak Ertuğrul'un performansı hukuk çerçevesinde "delil yetersizliği" oluşturduğu için günü kârlı kapatan isim oldu genç kaleci.

Takım 10 aydır kaybetmiyor, insanüstü bir performans sergiliyor. Dolayısıyla bu puan kayıplarının kredisi olmalı diye düşünüyorum. Bugün Beşiktaş'ı da izledim, bizden iyi değiller. Perşembe zor bir akşam olacak. Derbi faktörü elbette farklı birşey. Galibiyet şansları için; %55 Fenerbahçe, %45 Beşiktaş diyorum.

One Response so far.

  1. FASLI says:

    Şike soruşturmasından sonra lige pek ısınamadım. Play - off kuralı çıkınca da iyice boku çıkmıştı bu işin. Bence Fenerbahçe herşeye rağmen kazanıyor... Düşünsene şike soruşturması olmayacaktı Fener lige fırtına gibi girerdi. çünkü şu an fenerbahçe ruhundan yoksun takım kazanmaya devam ediyor. Aykut kocaman ı tuttum ben...

Tozlu Sayfalar

Öne Çıkan Yayın

Verona ile Kasıp Kavurduk - FM 2017

Çoluk çocuk sahibi olacak yaşa geldim ama hala Football Manager geleneğini sürdürmekten büyük keyif alıyorum. Benim için bu geleneklerden...

Takip Ettiklerim

Kategoriler

Yazar Kafe

Translator

- Copyright © Serkan Özerik -