Yazan : steven_stiffler 31 Ekim 2011 Pazartesi

QPR takımını her zaman sempatik bulmuşumdur. Mutlaka Premier Lig'de izlemek istediğim takımlardandı. Geçen hafta Chelsea'yi yenmiş olsalar da, bu hafta Tottenham'ın kolay bir galibiyet alacağını düşünüyordum. Ancak maç öncesi QPR kadrosuna baktığımda çok tecrübeli ve kaliteli isimleri olduğunu gördüm. En azından Swansea gibi, Norwich gibi Championship kadrosuna sahip değiller. Bildiğin Premier Lig oyuncuları oynuyor. Kale biraz soru işareti gibi gözükse de; Luke Young, Anton Ferdinand, Armand Traore gibi lige aşina savunma oyuncuları var. Wright-Phillips ve Joey Barton ise takımı bir gömlek yukarı çeken isimler. Bu isimlerin önünde iyi bir golcü olmayışının sıkıntısını epey bir çekerler gibime geliyor.

QPR'yi bu kadar övmüş gibi gözüksem de; aslında Tottenham'ın beklediğim gibi kolay bir galibiyet aldığını düşünüyorum. Bu sezon skor anlamında sessiz kalan Gareth Bale de, QPR maçında bu sessizliğini bozdu. Van der Vaart bu performansla 3-4 yıl daha Tottenham'da oynarsa, efsaneler arasına adını yazdırır diye düşünüyorum. Tottenham maç eksiğiyle 19 puan yaptı. Aslında ertelenen maçın da iyi denk geldiğini söylemek yanlış olmaz. Sezon başında hazır olmayan görüntüsüyle puanlar kaybetmişti Tottenham. Şu an daha iyi konumdalar ve zirve mücadelesinin içindeler. Erteleme maçında Everton'a karşı şansları sezon başındaki şanslarından çok daha yüksek olacaktır. Kayıpsız devam etmek için sırada Fulham deplasmanı var. Fulham sıkıntılı gözüken takımlardan biri. Evsahibi olmanın ve Londra derbisi niteliği taşımasının motivasyonuyla Tottenham'ı epey zorlayacaklardır.

Tozlu Sayfalar

Öne Çıkan Yayın

Verona ile Kasıp Kavurduk - FM 2017

Çoluk çocuk sahibi olacak yaşa geldim ama hala Football Manager geleneğini sürdürmekten büyük keyif alıyorum. Benim için bu geleneklerden...

Takip Ettiklerim

Kategoriler

Yazar Kafe

Translator

- Copyright © Serkan Özerik -