Yazan : steven_stiffler 9 Ekim 2011 Pazar

 Voleybolu özlemişim. Avrupa Şampiyonası'nı takip etmek pek içimden gelmedi. Ancak Fenerbahçe voleybolunu özlememek elimde değil... Çubuklu formayı sahada görmek yeter, branşı farketmez. Çubuklu forma demişken; forma önüne yapıştırılan Universal yazıları pek olmamış. Acil formalar yenilenmeli. Bu arada dün Erkek voleybol takımımızın maçını izleyemedim. Kupayı kazanmalarına ve özellikle Kaptan Arslan Ekşi'nin açıklamalarına mutlu oldum.

Eczacıbaşı'nın hazır bir kadrosu var. Birlikte antrenman yapamamaktan yakınmışlar, biraz nankörlük bu. Avrupa Şampiyonası'ndan dolayı pek çok oyuncusu hazır. Fenerbahçe'de durum tam tersi. İdmanlar epeydir devam ediyor ancak takımın maç temposu muamma. İki hazırlık maçı var ki bunlar ölçü sayılacak maçlar değil. Hoca yok, Logan yok, Fabiana yok. Ze Roberto'nun her sezon öncesi olmamasından da hoşlanmıyorum. İlk sette alışılagelmişin dışında bir Fenerbahçe görüntüsü vardı. Hazır olmamak bir yana, mücadele seviyesi de çok alttaydı takımın. Dolayısıyla Eczacıbaşı güle oynaya aldı ilk seti. İkinci sette kendimize geldik. Ancak maç başından sonuna kadar bir pasör sıkıntısı çektik. Seda Eryüz'ün bir kalemde ismi çizilecek bir oyuncu olmadığını biliyorum. Ancak Gamova varken çok sık yaşadığımız alçak pas sıkıntısını, Seda Eryüz ile bugün bir kez daha yaşadık. Kamil Söz'ün müdahale etmemesine anlam veremedim. Pek çok pasın yüksekliğini ayarlayamadı. Bu da çok skorer bir isim olan Kim'in ve iyi bir maç çıkaran Seda Tokatlıoğlu'nun verimini düşürdü. İkinci seti ellerimizle verdik. Üçüncü seti kazanıp maça ortak olmayı başarsak da, son sette basit hatalar yaptık. Maç ile ilgili notlarımla bitireyim;

  • Seda Uslu Eryüz pasörlük görevini yeteri kadar yerine getirememiş olsa da, servislerde hatasız oynadı sanırım. Servislerini beğendim. Ancak pasörün asıl görevinin hücum yönlendirmek olduğunu ve Seda'nın biraz daha yüksek pas çalışması gerektiğini yazmak gerekir.
  • Seda Tokatlıoğlu gözümde hiç bir zaman yedek olacak oyuncu değildi. Yine çok iyi bir maç çıkardı. Terminatör Seda! Ligde yeri garanti gibi gözüküyor. Ancak Ze Roberto'nun Şampiyonlar Ligi'nde ağırlıklı olarak Logan Tom'u kullanacağını tahmin etmek güç değil. Ligde Tom-Seda, Luba-Seda şeklinde güçlü smaçör alternatiflerimiz olması güzel.
  • Nihan Güneyligil henüz sezona hazır gözükmedi. Ancak iyi bir libero olduğunu bildiğim için içim rahat. Toparlayacaktır.
  • Eda Erdem uzun süre etkisiz gözükse de, maçın sonlarına doğru etkisini gösterdi. Eda da zamanla toplayacaktır. Yarın maç yapalım, yarın daha iyi oynar. Oynadıkça açılan, özel bir oyuncu.
  • İpek zaman zaman faydalı olsa da, sahada hiç gözükmediği süre daha fazlaydı. Kamil Söz'ün takım kötü giderken İpek yerine Duygu, Luba yerine Yağmur hamleleri yapmasını beklerdim.
  • Luba da maçın sonlarına doğru açılan oyuncularımızdan... Ancak basit birkaç hatası gözlerden kaçmadı.
  • Kim'in hem iyi savunması var, hem önlem alınamayacak bir hücum yönü var. Hücum tarzı tıpkı Gamova gibi. Ne yaparsanız yapın, bu ligde Kim'e önlem alamazsınız.
  • Eczacıbaşı'nın Usic,Mirka,Poljak'tan oluşan yabancı tercihleri mantıklı geldi bana. Bu sezon Vakıfbank'tan daha başarılı olacağını tahmin ediyorum.
  • Burcu Hakyemez voleybol yorumlamasın. Yüzüne karşı eleştirseniz; "Ben Seda'yı da çok severim, Eda'yı da çok severim. Fenerbahçe'ye çok saygım var" falan der. Anti-Fenerbahçeliliği bariz.
  • Üçüncüsü düzenlenen Süper Kupa finalini ilk kez kaybettik.

Tozlu Sayfalar

Öne Çıkan Yayın

Verona ile Kasıp Kavurduk - FM 2017

Çoluk çocuk sahibi olacak yaşa geldim ama hala Football Manager geleneğini sürdürmekten büyük keyif alıyorum. Benim için bu geleneklerden...

Takip Ettiklerim

Kategoriler

Yazar Kafe

Translator

- Copyright © Serkan Özerik -