Yazan : steven_stiffler 18 Eylül 2011 Pazar

White Hart Lane'de oynadığı tek maçında galibiyet alamayan Tottenham ile lige iyi başlamasına rağmen geçen hafta Stoke City'ye mağlup olarak ayakları yere basan Liverpool karşılaştı bugün. Tottenham ilk galibiyetini geçen hafta almıştı. Adebayor'un takıma kaıtlmasıyla gol yollarındaki etkinliğin arttığı ortada. Bir de; ilk hafta gelen ertelemeden sonra sırayla iki Manchester takımına mağlup olunmasıyla lige kötü bir başlangıç yapılmıştı. Tottenham 2 haftadır oynadığı futbolla geçtiğimiz 2 sezondan esintiler sunuyor. Liverpool'da ise Dalglish'e çok fazla güven duyuluyor. Lige de oldukça iyi başlamıştı kırmızılar. Ancak geçen hafta Stoke karşısında aldıkları mağlubiyetin moral bozukluğuyla geldiler Londra'ya... İki sezondur burada kazanıyorlardı. Bunun da getirdiği ekstra bir moral vardı.

Dawson'ın yokluğu bir eksiklik iken; King'in sahalara döndüğü maç oldu. King müzmin sakattır. Ancak takımın en önemli iki stoperi Dawson ve King'tir. İkisini uzun süredir bir arada oynatamamak da Redknapp'ın bir şanssızlığıdır. Walker iyiden iyiye sağ beki kaptı, çok da iyi oynadı bugün. Maça baskıyla başladı Tottenham... İnternetten takip ettiğim maçta, sekmeyi ne zaman değiştirsem; Tottenham'ın Liverpool ceza sahası etrafında olduğunu gördüm. Nitekim kaçan goller, gelecek golün sinyalini veriyordu. Liverpool savunması da biraz sakardı hani, maça tam konstantre olmuş gözükmüyordu. Modric'in mükemmel füzesiyle açıldı perde... Charlie Adam'ın gördüğü kırmızı karttan sonra Tottenham kontrolü iyice ele geçirdi. Zaten maç başından beri yaptıkları paslaşmalarla epey zorlamışlardı Liverpool'u. Eksik bir Liverpool'un Tottenham'a direnmesi zor gözüküyordu. Yine de temponun düşmesiyle Liverpool'un da direnci arttı. İkinci yarı Van der Vaart'ın oyuna girmesi çok olumlu bir fark yaratmadı Tottenham için. Gerçi ikinci yarıya yine net bir gol pozisyonuyla başladılar. Defoe çok net fırsatı değerlendiremedi. Skrtel'ın kırmızı kartından sonra Liverpool'un işi Tottenham'ın vicdanına kaldı. Tottenhamlılar zaman zaman artistik gol vuruşları denese de; yine çok cıvımadılar ve maçı 4-0 galip kapattılar. Modric'in golü haftanın gollerinden... Ancak Defoe'nin golü de izlenmeye değerdi. Kenny Dalglish'in surat ifadesi ise Fatih Terim'den halliceydi.

Haftaya Wigan deplasmanına gidiyor Tottenham... Liverpool ise Anfield'da Wolves'ı ağırlayacak. İki takım da haftaya kazanır diye düşünüyorum.

Tozlu Sayfalar

Öne Çıkan Yayın

Verona ile Kasıp Kavurduk - FM 2017

Çoluk çocuk sahibi olacak yaşa geldim ama hala Football Manager geleneğini sürdürmekten büyük keyif alıyorum. Benim için bu geleneklerden...

Takip Ettiklerim

Kategoriler

Yazar Kafe

Translator

- Copyright © Serkan Özerik -