Yazan : steven_stiffler 19 Eylül 2011 Pazartesi

Taşları yerinden oynatan iki takım Lazio ve Genoa... Lazio kadrosunun kemik yapısını oluşturan oyuncular hala oynuyorlar. Ancak Genoa da takımın iskeletini oluşturan isimler de değişti. Geçen sezon epey para harcamış, yıldız isimlerle dolu bir kadro kurmuşlardı. Ancak bekledikleri başarıyı yakalayamamıştı Genoa. Lazio ise istikrarlı kadrosuyla geçen sezon Şampiyonlar Ligi'ni averajla kaçırararak, Avrupa Ligi vizesini aldı. Avrupa Ligi'ne ise Vaslui beraberliğiyle kötü bir başlangıç yaptı. Genoa'da geçen sezon çok zengin olan hücum hattında bu sene daha mütevazı futbolcular var. Genoa'nın kaleci değişimi ise takıma olumlu katkı verdi. Lazio'da bu durum şu an tam tersi gözüküyor. Marchetti'nin 2 maçlık performansı Muslera'yı aratıyor. Hem Vaslui maçında, hem de Genoa maçında taraftarları pek memnun edemedi.

Maçın en önemli detaylarından biri ise; şüphesiz Sculli'nin attığı gole sevinmemesiydi. 5 sene formasını giydiği Genoa'ya karşı takımını 1-0 öne geçiren Sculli, golden sonra sevinmedi ve sevinmek için gelen arkadaşlarını geri çevirerek; sadece tebrikleri kabul etti. Genoa tarafında oldukça saygıyla karşılanması gereken bir hareket. Hele ki son Gaziantepspor-Fenerbahçe maçında Olcan'ın sahayı 3 kez turlamasından sonra... İtalya'da boş tribünlere futbol oynama olayı ise devam ediyor. Kale arkaları her maç full Olimpico'da... Ancak diğer tribünler oldukça boş gözüküyor. Dün akşamki Napoli-Milan maçında da öyleydi.

Geçen sezon Gasperini ve Ballardini'nin yıldızlarlı ve geniş Genoa kadrosunda yakalayamadığı başarıyı; Criscito'suz, Rafinha'sız ve daha mütevazı bir kadroyla Malesani yakalayacak mı göreceğiz. Ancak lige 2 maçta 4 puanla başlamak ve oynanan futbol hem Malesani'ye, hem de Genoa taraftarlarına umut vaad etmiştir.

Tozlu Sayfalar

Öne Çıkan Yayın

Verona ile Kasıp Kavurduk - FM 2017

Çoluk çocuk sahibi olacak yaşa geldim ama hala Football Manager geleneğini sürdürmekten büyük keyif alıyorum. Benim için bu geleneklerden...

Takip Ettiklerim

Kategoriler

Yazar Kafe

Translator

- Copyright © Serkan Özerik -