Yazan : steven_stiffler 30 Eylül 2011 Cuma

Lige ve Avrupa Ligi'ne istediği gibi başlayamayan Lazio, istemediği sonuçları almaya devam ediyor. Kağıt üzerinde kolay gibi gözüken Vaslui maçını kazanamadıktan sonra, gruptaki en zorlu maçı için Lizbon şehrindeydi Lazio. Zaman zaman durağan, zaman zaman hareketli geçen, izlenebilir bir maç oynandı.

Ev sahibi Sporting Lizbon, bu sezon yaptığı transferlerle adından söz ettirmişti. Sahaya; Rui Patricio, Pereira, Anderson Polga, Onyewu, Insua, Schaars, Fernandez, Capel, Carillo, Rinaudo ve van Wolfsinkel onbiriyle çıktılar. Lazio'da ise; Cisse yerine Rocchi tercih edildi. Marchetti,  Konko, Diakite, Dias, Lulic, Ledesma, Cana, Hernanes, Broochi, Rocchi ve Klose ilk onbiri oluşturan oyunculardı. Lazio maça bir iki etkili atakla başlamış gözükse de; Sporting Lizbon hakimiyeti ele geçirmek için çok zaman kaybetmedi. İlk yarı tamamen Sporting Lizbon önderliğinde geçti diyebiliriz. Etkili ve tehlikeli Sporting ataklarında kaleci Marchetti kurtarışlarıyla formda gözüküyordu. Ancak Ricky van Wolfsinkel gecenin en güzel gollerinden birini attı topuğuyla. Lizbon 2. golü ararken, Lazio'nun beraberliği geldi. Etkisiz bir futbol oynarken Klose'nin attığı gol çok değerliydi. Ancak beraberliği soyunma odasına taşıyamadı Lazio. İlk yarının duraklama dakikalarında Emiliano Insua'nın uzak mesafeden sert şutu skoru 2-1 yaptı. O dakikaya kadar iyi bir maç çıkaran Marchetti'nin bu pozisyonda kolları uzamadı sanki. Konuşmak kolay ama ne bileyim, o top çıkarılmayacak bir top değildi.

İkinci yarı Klose-Cisse değişikliği geldi. Ardından da Insua'nın ikinci sarıdan oyundan atılması eklendi. Herşey Lazio lehine gelişiyordu. Cisse de oyuna ağırlığını koyunca, pozisyonların ardı arkası kesilmedi. 72 ve 86. dakikada kaçan "inanılmaz" diye tabir edeceğimiz 2 pozisyon var. Özellikle 86'da Rocchi'nin boş kaleye atamadığı kafa vuruşundan sonra ekranlara yansıyan Edy Reja surat ifadesi pozisyonun şaşırtıcılığını anlatıyor. Lazio, 10 kişilik rakibine karşı kazanabilir. En azından beraberlik çıkarabilirdi. Olmadı. Normal şartlarda 2 maçta 1 puan çok kötü ama ikinci sıradaki Vaslui'nin de sadece 2 puanı olması bir avantaj. Lizbon ise bu gruptan beklediğinden daha rahat çıkacak gibi gözüküyor.

Tozlu Sayfalar

Öne Çıkan Yayın

Verona ile Kasıp Kavurduk - FM 2017

Çoluk çocuk sahibi olacak yaşa geldim ama hala Football Manager geleneğini sürdürmekten büyük keyif alıyorum. Benim için bu geleneklerden...

Takip Ettiklerim

Kategoriler

Yazar Kafe

Translator

- Copyright © Serkan Özerik -