Yazan : steven_stiffler 21 Eylül 2011 Çarşamba

Rakamla : 41633
Yazıyla : Kırk bir bin altı yüz otuz üç.

Pek çoğunuzun Fenerbahçe maçları dışında göremeyeceği bir rakam değil mi ? Bu görünen kısmı, bir de görünmeyeni var. Türk halkında bedavacılık olduğunu kabul ediyorum. Ancak Büyük Fenerbahçe'nin yürekli kadınlarını ve çocuklarını bu kategoriye sokamazsınız. Din, dil, ırk, tesettürlü, açık, yaşlı, genç; herhangi bir ayrım yapmaksızın formalarını sırtına geçirip; saatlerce o güneşin altında bilet kuyruğunda bekleyen kadınlarımızı "bedava diye geliyorlar" diyerek basite alamazsınız. Sevgi eylem gerektirir. Fenerbahçe sevgisi de engel,sınır tanımaz. Kimisi evlatlarının, eşlerinin zoruyla geldi. Kimisi torunlarının gönlü olsun diye geldi belki... Kimi kombineli, her maç geliyor. Hepsinin kalbinde Fenerbahçe var. Belki aynı dozda değil ama duygu aynı duygu, sevgi aynı sevgi. Arma aynı arma... Bugün bir kez daha gurur duydum Fenerbahçeliliğimle. Bir kez daha övündüm. Tarifsiz büyüklüğümüzü bir kez daha hissettim. Bu iş yürek işi, emek işi... Öyle Twitter'da oturduğun yerden hashtag yapmaya benzemez. Öyle bir sevgi ki tarif edilmez, Fenerli olmayan kimse bilemeeeeez!

Söylediğimizde kızanlar, hede hödö edenler var. Ancak her defasında gerçeği söyleyeceğiz. "Fenerbahçe Türkiye'dir, Fenerbahçe halktır!" diye haykıracağız.

Gidenden, gitmeye niyetlenip gidemeyenden, bilet temin edip ya da edemeyip stada giremeyenden, bugün Fenerbahçe için nefesini harcayanlardan, sevgisini haykıranlardan Allah razı olsun.

"Sonsuza kadar Yaşa Fenerbahçe!"

One Response so far.

  1. Adsız says:

    fenerbahçenin adı şike olayına karışmış olmasaydı, başkanınız içerde olmasaydı hafta içi olan ve Manisaya karşı olan bir maçta bu kadar insan toplamanız imkansızdı. Şike olayının vermiş olduğu bir gaz ve basının pompalamasından dolayı kaynaklanan maça ilgi olarak düşünüyorum bu kadar insanın orda olmasını.

Tozlu Sayfalar

Öne Çıkan Yayın

Verona ile Kasıp Kavurduk - FM 2017

Çoluk çocuk sahibi olacak yaşa geldim ama hala Football Manager geleneğini sürdürmekten büyük keyif alıyorum. Benim için bu geleneklerden...

Takip Ettiklerim

Kategoriler

Yazar Kafe

Translator

- Copyright © Serkan Özerik -