Yazan : steven_stiffler 26 Temmuz 2009 Pazar

Wembley Cup kapsamında bugün son maçlar da oynandı.Bu ne garip bir organizasyondur orası da ayrı konu.Aslında koskoca Wembley Cup,ismi falan oldukça çekici geliyor insana.En azından her takım birbiriyle oynamış olsa kupayı alan daha bir haketmiş olurdu.Al Ahly ile maç yapmayan Tottenham'ın hakkına taciz bu resmen.Hemen de taraflı moda geçtim bu arada.

Tottenham'ın sarı formaları maç içerisinde oldukça hoş geldi gözüme.Stoper sıkıntısı olduğu apaçık Tottenham'da.Sakatların çokluğu derken Chimbonda'yı stoperde gördük bugün genç Dervite ile beraber.Maçın başında Celtic golü bulunca Spurs canlanır diye sevindim ama ot gibi bir ilk yarı geçti adeta.Yattığım yerde uyuklamaya başladım resmen.Neyse ki Samaras futboluyla uykumu kaçırmasını bildi.Müthiş oynadı bugün gerçekten,çok beğendim.Pozisyona giriyor,kanatlara kaçıyor,şut atıyor,gol atıyor,düşüyor,kalkıyor,bir türlü pes etmiyor.Müthişti gerçekten.Attığı golde de topu orta sahadan alıp Spurs ceza sahasına kadar sürüşü,vuruşu oldukça usta işiydi.

İkinci yarı Redknapp takımı birkaç isim dışında komple değiştirdi.Celtic 2 değişiklikle başladı.İkinci yarının başında Tottenham çok güzel pozisyonlar buldu fakat değerlendiremedi.Zaten genç ağırlıklı bir kadro vardı ikinci yarı sahada.İlk yarıya oranla daha zevkliydi ikinci devre fakat gol çıkmadı.Futbol garip oyun olduğunu ispatladı yine.İlk yarı uyutucu futbol ve 2 gol.İkinci yarı zevkli futbol,meyvesi yok.

Oyuncuları değerlendirmeye gelince ;

* Gomes ilk golde çıkmayarak hata yaptı.Onun dışında çok iş düşmedi zaten.
* Chimbonda stoperde olmaz.Olamaz.Acilen stoper lazım takıma.Redknapp Crouch'un peşinde koşacağına takıma adam akıllı bir stoper almalı.
* Hutton çok etkisiz.Tottenham ilk 4ü zorlamayı gerçekten hedefliyorsa Hutton gibi vasat oyunculara gerek yok.Anca yedek olur Hutton.
* Ekotto çok gayretli her zamanki gibi.Fakat kapasite sorunu var.
* Bu Palacios kadar güçlü,kapasitesi yüksek olup da çok basit oynayan bir adam daha görmedim.
* Lennon ilk yarıda Tottenham'ın hücum yapamadığı anlarda tek başına birşeyler yapmaya çalıştı.Bu takımda her zaman olması gereken bir adam Aaron.
* Darren Bent ilk yarının kazmasıydı.2 gol pozisyonunu cömertçe harcadı.Bir de güzel kafa vuruşu var gol olmayan.
* Keano etkisizdi,çok destek gelmeyince genelde etkisiz kalabiliyor zaten.
* Cudicini kesinlikle Gomes'den iyi kaleci.
* Gençlerden Rose,Livermore ve Bostock'ı beğendim.Rose zaten potansiyeli olan bir futbolcu.Gelecekte parlayabilir.
* Modric ise Tottenham'da hali hazırda yer alan en iyi oyunculardan birisi olduğunu kanıtladı bir kez daha.
* Pavlyuchenko muhtemelen yolcu.Bugün gayretliydi en azından.Crouch gelecek gibi yerine...

Eyy Redknapp! Yine Portsmouth'a para kazandıracaksın,Crouch'a paraları sayıp.Defoe'ye saçtırdığı gibi Crouch için de paraları havaya saçacak gibi geliyor.Bakalım hayırlısı...

Celtic kupayı haketti.Seneye daha güzel olur bu organizasyon umarım...Maçı anlatan spikerin ses tonu oldukça güzel olmasına rağmen,anlatımı kötüydü.

One Response so far.

  1. Adsız says:

    n'oldu işte can tottenham?? :)

Tozlu Sayfalar

Öne Çıkan Yayın

Verona ile Kasıp Kavurduk - FM 2017

Çoluk çocuk sahibi olacak yaşa geldim ama hala Football Manager geleneğini sürdürmekten büyük keyif alıyorum. Benim için bu geleneklerden...

Takip Ettiklerim

Kategoriler

Yazar Kafe

Translator

- Copyright © Serkan Özerik -