Yazan : steven_stiffler 15 Temmuz 2009 Çarşamba

Nokta transfer denildiğinde akla gelen takım sayısı sınırlıdır.Yine o takımlardan ikisi çok iyi transferler yaptı.Ol.Lyon ve Porto.Üçüncü takım ise,bu sene çok yerinde transferler yapan Marseille.

Porto'nun transfer başarılarını anlatmaya gerek yok.Avrupa'da bu işi en iyi yapan takımlardan birisi.Radamel Falcao'yu 5,5 Milyon € karşılığında transfer etmişler.23 yaşındaki Falcao başlı başına bir golcüdür.Yerden,havadan vurur affetmez.Türkiye'den bir takım almaya kalksa fiyatı da 10 Milyon Eurodan aşağı olmaz.Lisandro Lopez'i Lyon'a veren Porto,yerini Falcao ile dolduracak.2 sezon oynar,daha sonra 15-20 Milyon € arası bir fiyata satılır.Yeni Falcaolar bulunur.Ne güzel sistem...

Fransa'nın Bayern'i olarak anılmaya başlanan Lyon,geçen sezon Lille formasıyla çok iyi bir sezon geçiren Michel Bastos'u transfer etti.Beklenen bir transfer haberiydi.Ama oyuncuyla ilgilenen bir kaç kulüp daha vardı.Tottenham da bu takımların içerisindeydi.Bahsi geçen bonservis miktarı 18 Milyon € ise oldukça uçuk bir rakam.

Orta sahaya Lucho'dan sonra Stephane M'Bia'yı transfer etti Marseille.M'Bia'yı Appiah'a çok benzetiyorum.Geleceği daha parlak diyebilirim.St.Ettienne'li Matuidi ile birlikte Fransa'da en beğendiğim orta saha oyuncusu.Marseille'da çıtayı daha da yükseltecektir ve Şampiyonlar Ligi'nde gösterdiği performansla da İngiltere'den mutlaka talipleri olacaktır.Bu transferden sonra Lorik Cana'nın takımdan ayrılması artık an meselesi.

Tozlu Sayfalar

Öne Çıkan Yayın

Verona ile Kasıp Kavurduk - FM 2017

Çoluk çocuk sahibi olacak yaşa geldim ama hala Football Manager geleneğini sürdürmekten büyük keyif alıyorum. Benim için bu geleneklerden...

Takip Ettiklerim

Kategoriler

Yazar Kafe

Translator

- Copyright © Serkan Özerik -