Yazan : steven_stiffler 2 Temmuz 2009 Perşembe

Galatasaray yine sessiz,sedasız,yazılmayan,çizilmeyen bir transfer gerçekleştirdi.Lille'de parlayan,Lyon'da 2 sezondur beklenileni tam anlamıyla veremeyen Fildişi'li Kader Keita ; ligimiz için oldukça kaliteli bir transfer oldu.

Bilekleri yumuşak olan ve aynı zamanda bileklerine hakim olan futbolcuları severim.Türkiye'de genelde başarılı da olurlar.Keita da öyle bir futbolcu.Ayrıca iyi de çalım yeteneği var.Ben açıkçası bizim Kazım'ı andırdığını düşünüyorum.Kazım'dan daha iyisi ve devamlılığı olanı.Ama özellik olarak Kazım ile benzer özellikleri olan bir futbolcu.İki kanadı da kullanabiliyor olması en büyük avantajı.Ahhh ulan Kazım,biraz akıl olsa...Ayrıca Afrikalı oyuncuların çift ciğerle oynadıklarını da unutmayalım.

Alınan isim çok kaliteli doğrudur.Ama ihtiyaç düzeyi neydi bilemiyorum.Bence Galatasaray'ın öncelikli alması gereken bir yabancı sağ bek.Sanırım Neill düşünülüyor.Hem stoper hem sağ bek oynayabildiği için Neill iyi bir alternatif gibi.Ama benim görüşüm Galatasaray'ın Nonda ve Linderoth'u gönderip yerlerine yabancı almaları ve sağ beke yabancı almaları.Rijkaard 4-3-3 düşünüyor olabilir,bu yüzden de Keita öncelikli olmuş olabilir tabi.

Rakipler teker teker transferleri bitirirken bizde hala yabancı transferi konusunda ses soluk olmaması beni bu konuda sabırsızlandırıyor açıkçası...

2 Responses so far.

  1. ben de Yattara'nın biraz daha skora etki eden biraz daha takım oyuncusu olarak görüyorum Keita'yı. Lille'de son sene şampiyonlar ligi ve Fransa ligi özetlerinde izlemiş beğenmişliğim var. Lyonda neler yaptı hiç bilemiyorum ama. Türkiyede başarılı olur mu olmaz mı zaman gösterecek ama hem medyayı ters köşeye yatırma ve hem de isim olarak bence iyi bir iş yaptı Galatasaray yönetimi. Bir Fenerli olarak Kewell Baros Linderoth Keita gibi oyuncuların rakibime gelmesine memnun oluyorum. Lige renk getirdiği gibi Fenerbahçe'yi de daha iyisini almaya zorlar kim ne derse desin. Ayrıca kaliteli yabancıların yaşı formu sağlığı ne olursa olsun alınması bir futbol izleyicisi olarak da istediğim birşeydir. Tabi sakat ve formsuz ve baş ağrısı çıkartan cinstense rakiplerimde olsun :)

  2. Adsız says:

    Maalesef ben katılmıyorum Lyon' lu Keita' nın iyi transfer olduğu fikrine. Zaten Galatasaray' ı iyi(!) transfer yaptıkça pek bir düşüşte ve başarısız görüyorum nedense. Kewell' ın rahatsızlığı ilerleyen bir hastalıktan kaynaklanıyor. Karaciğer yetmezliği hafife alınacak bir şey değil. Geri dönüşü olmayan ve gün geçtikçe ilerleyen bir hastalık. Allah acil şifa versin ama doktorları nasıl izin veriyor anlamıyorum, sahada bayılacak gibi oluyor bazan. Hadi doktorlarını bırak, yakınlarında bari yok mu bir parça olsun acıma duygusu ki hiç engellemiyorlar? Baros' a gelince, geçen seneki gibi kollanmazsa tam olarak ne hale düştüğü ortaya çıkacak zaten. Arda 60 dakikalık oyuncu. O da zorlama bunu tespit bile ettiler biliyorsunuz. Pili bitmiş bir Keita gelse ne olur bu takıma. Bence Rijkaard' ı "hakemler sahip çıkar" söylemi ile kandırmış olabilirler hele de geçmişten örnekler gösterdilerse :))

    saygılar...

Tozlu Sayfalar

Öne Çıkan Yayın

Verona ile Kasıp Kavurduk - FM 2017

Çoluk çocuk sahibi olacak yaşa geldim ama hala Football Manager geleneğini sürdürmekten büyük keyif alıyorum. Benim için bu geleneklerden...

Takip Ettiklerim

Kategoriler

Yazar Kafe

Translator

- Copyright © Serkan Özerik -