Yazan : steven_stiffler 20 Temmuz 2009 Pazartesi

Fenerbahçe'mizin transferleri nihayet açıklandı.Uykularımın kaçtığını bilirim bu transfer döneminde...Cristian ve Andre Dos Santos çubukluyu giyecekler.

Cristian'ı Werder Bremen'in istediğini,6 Milyon fiyat biçildiğini duymuştum.Aslında birkaç gün önce belli olmuş bir transferdi,açıklanması için neden bu kadar beklediler bilmiyorum.Videolarına baktığımızda neredeyse attığı her golden sonra orta parmak kaldırdığını görüyoruz.Türkiye'de yapamaz herhalde,büyük olaylar çıkar alimallah.

Diğer transferimiz Andre Dos Santos ise Brezilya formasını 5 kere giymiş.Sol bek oyuncusu olarak gözüküyor,açıkçası hiç izlemedim.Sanırım defansif özellikleri iyiyse Carlos sol açık olarak kullanılabilir.Ofansif katkısı iyiyse Andre sol açık olarak kullanılabilir.Sonuç olarak istikrarsız Uğur Boral'dan kurtulmanın verdiği bir rahatlık mevcut üstümde.

Muhtemelen transfer döneminde önemli futbolcularla görüşüldü.Gerek sol açık,gerek stoper,gerek ön libero.Hatta golcü alternatiflerimizin bile olması muhtemel...Ama gerçek şu ki ; Avrupa'dan istediğimiz sonuçları alamadık.Takımda herkes Brezilyalı oldu neredeyse.Pek istediğim bir olay değildi.Avrupa tozu yutmuş 2 adamı tercih ederdim açıkçası.Ama hiç izlemediğim Andre'nin Brezilya forması giymesi önemli bir referans tabi.Hiç bir zaman basının gazına gelip uçmadım.Sadece ismi geçenlerden Mudingayi'yi Cristian'a tercih ederdim.Sonuçta bu takım Aurelio ve Appiah dışında gerçek anlamıyla o mevkiinin hakkını veren adamlar görmedi son yıllarda.Mudingayi bu açıdan iyi bir tercih olurdu.

Hayırlı uğurlu olsun,inşallah Fenerbahçemiz için ellerinden gelenin en iyisini yaparlar.

2 Responses so far.

  1. şu orta parmak kaldırma olayını bilmiyordum,Türkiye'de yapmaya kalkışırsa dediğin gibi olay olur.

  2. Cristian tek başına doldurdu zaten yabancı sınırını.

    Cristian Mark Junio Nascimento Oliveira Baroni

    şakayı bir kenara bırakırsak kapalı kutu gibi iki transfer ne çıkacağını merakla bekliyorum.

Tozlu Sayfalar

Öne Çıkan Yayın

Verona ile Kasıp Kavurduk - FM 2017

Çoluk çocuk sahibi olacak yaşa geldim ama hala Football Manager geleneğini sürdürmekten büyük keyif alıyorum. Benim için bu geleneklerden...

Takip Ettiklerim

Kategoriler

Yazar Kafe

Translator

- Copyright © Serkan Özerik -