Yazan : steven_stiffler 7 Ağustos 2010 Cumartesi

Öncelikle belirteyim; Hernanes çok izlediğim bir adam değil. Ancak biliyorum ki ; Brezilya'da piyasası en yüksek 8-10 futbolcudan birisi. 25 yaşında, olgun bir dönemde Lazio'ya geçecek olması avantaj. Serie A Avrupa'nın en zor ligidir. Her türlü atraksiyonun (maalesef şike skandalları da dahil) olduğu, basının futbolcuları çok baskı altına aldığı, skandallarıyla ünlü bir ligtir. 25 yaş bunları kaldırabilecek bir yaş... Reja orta sahayı 2 defansif, etli sütlüye çok karışmayan, savunma yapan; 1 de hem ileri hem geri sık sık gelip giden oyunculardan kuruyor. Hernanes de muhtemelen kaldığı takdirde Ledesma ile 2 defansif oyuncudan birisi olacak.

Lazio'nun transferlerinin çoğunun kapalı kutu olması beni düşündürüyor. Bresciano, Floccari takıma kolay uyum sağlayabilecek isimler. Ancak Garrido, Alvaro Gonzalez, Pablo Pintos, Hernanes gibi oyuncuların performanslarını merakla bekliyorum. Bu arada forvet için Hugo Almeida ismi gündemde şu sıralar. Gündemdeki diğer isimlerden Kevin-Prince Boateng ise Genoa'ya transfer oldu. Manfredini, Del Nero, Scaloni, Meghni gibi isimlerin de takımdan gönderilmesini beklerdim. Inzaghi, Siviglia, Dabo, Cruz, hatta hiç şans tanınmayan Hitzlsperger bile gönderildi. Lazio'ya 1. sınıf bir stoperin de şart olduğunu düşünüyorum.

2 Responses so far.

  1. Erdem says:

    Hernanes iyi bir transfer oldu, kapalı kutu demek doğru olmaz en fazla uyum sorunu bklenebilir. hareketli bir oyuncu, sert şutları da var, tam serie a'lık.

  2. Adsız says:

    lazio bu kadroyla clye bu sene katılamazsa yazıklar olsun sampdoria nın kadrosu lazionun kının yanına yaklasamaz edy reja gelseyde senenın basında daha ıyı yerlerde bıtırırdık

Tozlu Sayfalar

Öne Çıkan Yayın

Verona ile Kasıp Kavurduk - FM 2017

Çoluk çocuk sahibi olacak yaşa geldim ama hala Football Manager geleneğini sürdürmekten büyük keyif alıyorum. Benim için bu geleneklerden...

Takip Ettiklerim

Kategoriler

Yazar Kafe

Translator

- Copyright © Serkan Özerik -