Yazan : steven_stiffler 6 Mayıs 2009 Çarşamba


Son üç günde,Avrupa'nın önemli kulüplerinden hoca değişikliği haberleri geldi,resmi olarak.İlk olarak Marsilya, Gerets'in yerine Deschamps ile anlaştığını açıkladı.Marsilya oldum olası garip transfer haberleri duyduğum bir kulüptür.Bu da onlardan birisi oldu.Ligde şampiyonluk hedefine,senelerdir hasret kaldığı şampiyonluk hedefine bu kadar yakınken böyle bir haberin açıklanması saçma oldu.Marsilya,Gerets ile bundan sonra sonra nasıl bir performans gösterecek merak ediyorum.

Aynı şeylerin geçerli olduğu iki büyük kulüp daha var.Birisi Paris SG.Liderin 8 puan gerisinde olması dolayısıyla kalan 4 haftada şampiyonluk şansı yok.Ama önünde Lyon'u geçip Şampiyonlar Ligi'ne gidebilme gibi bir fırsatı var.Paul Le Guen ise geçen sezon küme düşmekten zor kurtulan bir takımı alıp,buralara getirmiş.Ligde ve UEFA'da başarılı maçlar çıkarmış.Takımın futbolundan memnun değiliz denir,sene sonu gönderilir.Bu acele neden ? Şampiyonlar Ligi bileti kaçarsa bunun sorumluluğunu alacak olan Le Guen midir ? Yoksa Paris SG yönetimi mi ?

En sonuncusu ise bugün açıklandı ve şok oldum.Almanya'da Menajer sisteminde çalışan tek teknik adam diye biliyorum Magath'ı.Wolfsburg'un herşeyinden sorumlu kişi.İstediği transferler yapılmış ki; Barzagli ve Zaccardo gibi Dünya Şampiyonluğu yaşamış,Avrupa'da her takımda forma giyebilecek isimler alınmış.Hedef şampiyonluk olarak belirtilmiş.Bu sezon Bundesliga'daki müthiş çekişmedeki takımlardan birisi de Wolfsburg olmuş.Şu an şampiyonluk için en avantajlı olanı hatta.Geçen hafta yaptığı açıklamada Wolfsburg'da kalmak istediğini belirten Magath'ın,bugün Schalke'yle anlaştığı açıklanıyor.Magath kendi kurduğu,full yetkiyle donatıldığı takımı bırakarak büyük bir hata yapıyor bence.Magath'ın yaptığını ben FM'de yapmam açıkçası.Wolfsburg'un kalan haftalarda şampiyonluk yarışını nasıl sürdüreceğini merakla izleyeceğim bundan sonra...

Bunlar Türkiye'de olsaydı eğer; Türk Futbolu'nda işi bilmeyen yöneticilerin olduğu aylarca konuşulurdu.Böyle büyük liglerden,takımlardan bu tip zamansız hamleler beklemezdim.

Tozlu Sayfalar

Öne Çıkan Yayın

Verona ile Kasıp Kavurduk - FM 2017

Çoluk çocuk sahibi olacak yaşa geldim ama hala Football Manager geleneğini sürdürmekten büyük keyif alıyorum. Benim için bu geleneklerden...

Takip Ettiklerim

Kategoriler

Yazar Kafe

Translator

- Copyright © Serkan Özerik -