Yazan : steven_stiffler 7 Mayıs 2009 Perşembe

Hiddink maçtan önce yaptığı açıklamalarla golü düşüneceğinin sinyalini vermişti.Sahaya sürdüğü kadro ofans ağırlıklı oyunculardan kuruluydu.Hakemin düdüğü çaldığı andan itibaren Chelsea golü düşünmeye yönelik oynamaya başladı.Essien'in jeneriklik golüyle de 1-0'ı yakalayınca,Hiddink Barça'yı bozmaya programladı bu sefer takımını.

Barça bugün kırılgan bir takımla sahadaydı.Toure stopere hiç gitmemiş.Busquets de orta alanda o alıştığımız Barça'nın pas trafiğini sağlayacak,Iniesta ve Xavi ile birlikte takımı yönlendirecek performansı gösteremedi.İlk yarı boyunca Chelsea zaman zaman çok iyi pozisyonlar buldu.Valdes günündeydi biraz da...Zaten bu Valdes,bizim Volkan'ın İspanyol şubesi.Olur olmadık goller yemesiyle tanımıştık,sonradan toparladı.Jest ve mimiklerinin de biraz benzediğini farkettim bu akşam.Kafa atması benzemesin diyoruz.

İkinci yarının başında Chelsea,Barça'yı ölçtü.Barça pek bir karşılık vermeyince,Chelsea oyunu rölantiye aldı.Benim fikrimce de doğru olanı yaptı.Hiddink gerçekten nasıl büyük bir hoca olduğunu kanıtladı.Ne Messi gördük sahada,ne Eto'o.Chelsea zaman zaman iyi pozisyonlar yakaladı ve değerlendiremedi.Biraz Anelka ve Drogba'nın beceriksizliği,biraz da Valdes faktörü etkili oldu bunda.90'a kadar tribünlerde Chelsea taraftarı rahat,Barçalılar stresli gözüküyordu.90+3'te gelen gol ile Chelsea taraftarlarının göz yaşlarına üzüldüm.Herkes Barça'nın hakettiğini vs. yazıp çiziyor.Ben tam tersini düşünüyorum.Futbol artık satranç gibi olduğuna göre,bence bu satrançta doğru hamleleri Hiddink ve takımı yaptı.Barça'nın son dakika golü tamamen şans faktörüydü.Kaleyi tutan tek şuttu zaten.Haa 10 kişilik takıma 2.golü atıp işi bitirememek Chelsea'nin tek aciz olduğu yandı.Buna itirazım yok.

En çok konuşulan 2 kişiye değinelim şimdi de...Birincisi tabi ki; yıllardır bizi terketmeyen,billur sesinden mahrum etmeyen İlker Yasin.Yine maç içinde yapmış olduğu yorumlarla izleyenleri çileden çıkardı.Binbir çeşit beddua gördüm kendisine karşı sağda solda.Daniel Alves'in sarı kart gördüğü pozisyonda Alves hariç herkesin adını saydı :) Keşke emekli olsa da,hazır yese biraz.

İkincisi ise tabi ki hakem abimiz.Verdiği abuk kararlarla skora etki etti.Barça'nın kırmızı kartı bana ağır bir karar gibi göründü.Tamam gole gidiyor adam ama Anelka'yı düşürecek bir müdahele yoktu pozisyonda.Vermediği penaltılar ise Chelsea'yi turdan etti.Skora etki etti ve rezalet bir yönetim sergiledi.

Bundan ötesi Roma tabi.Barcelona ile Manchester,Ronaldo ile Messi kapışması izleyeceğiz.Tabi ki güzel olacak.Ama gönlümden geçen ve hakettiğini düşündüğüm Chelsea'ydi.

One Response so far.

  1. AriFener says:

    180 dakika tıkama/kilitleme yoluna gidersen top döner dolaşır kaleyi bulur. Iniesta yazar, Chelsea uzar. Futbol kazanır...

    İyi oldu. Finalde Messi vs Ronaldo izlemek ve kupayı Messi'nin ellerinde görmek istiyorum...

Tozlu Sayfalar

Öne Çıkan Yayın

Verona ile Kasıp Kavurduk - FM 2017

Çoluk çocuk sahibi olacak yaşa geldim ama hala Football Manager geleneğini sürdürmekten büyük keyif alıyorum. Benim için bu geleneklerden...

Takip Ettiklerim

Kategoriler

Yazar Kafe

Translator

- Copyright © Serkan Özerik -