Yazan : steven_stiffler 5 Ağustos 2013 Pazartesi

Serie A'da yeni sezonunun fikstürünü paylaşmasak olmaz. Serie A hakkında ezbere yapılan "Sıkıcı lig, defansif lig" yorumlarını şu son iki sezondan sonra hâla yapanlar varsa iki takımlık La Liga'nın keyfini çıkarmaya devam etsinler. Bu sene yine Premier Lig'den sonraki en büyük keyfim Serie A olacak. Yine Juventus'un zirveye oynayacağını ve Napoli'nin zorlayacağını düşünüyorum. Rafael Benitez turnuva teknik direktörü, lig performansları genelde beklentilerin altında kalır. Dolayısıyla Napoli ne kadar zorlar, ne kadar götürür tahmin etmek güç. Lazio istikrarlı kadrosuyla üst sıralarda yer alacaktır. Fiorentina ve Roma'dan geçen sezona oranla daha iyi performans bekliyorum. Milan ve Inter'den yine çok büyük beklentilerim yok. Özellikle Inter'in Mazzarri faktörüne rağmen kadrosunun zirve yarışı için yetersiz kalacağını düşünüyorum.

Serie A'da sezon 25 Ağustos'ta başlıyor. Tam da benim tatile çıktığım hafta. Ligin ilk hafta programı şöyle;

Cagliari - Atalanta
Fiorentina - Catania
Hellas Verona - Milan
Inter - Genoa
Lazio - Udinese
Livorno - Roma
Napoli - Bologna
Parma - Chievo
Sampdoria - Juventus
Torino - Sassuolo

Ligin yeni takımlarına her zaman merakla bakarım. Bu sezon gözdem Hellas Verona olacak. Luca Toni haricinde lig düzeyinde bir golcüleri olmasa da, ligde kalmasını ümit ettiğim bir takım. Jorginho ve Jacopo Sala'yı dikkatle izlemek lazım. Sassuolo'dan ise çok yüksek beklentilerim yok. Forvette oynayan Simone Zaza, Serie A'da kalır; o başka. Udinese bu sezon yine üst sıraları zorlayacak, orta sıralarda bitirecek diye tahmin ediyorum. Matej Vydra hastasıyım, geçen sezon Zola faktörüyle birlikte Watford'u destekleme sebebimdi. Serie A'da da kalıcı olacak bir performans sergileyeceğini düşünüyorum.

Takımımız Lazio'nun yeni sezon fikstürü ise şu şekilde;

1. Hafta : Lazio - Udinese
2. Hafta : Juventus - Lazio
3. Hafta : Lazio - Chievo
4. Hafta : Roma - Lazio
5. Hafta : Lazio - Catania
6. Hafta : Sassuolo - Lazio
7. Hafta : Lazio - Fiorentina
8. Hafta : Atalanta - Lazio
9. Hafta : Lazio - Cagliari
10. Hafta : Milan - Lazio
11. Hafta : Lazio - Genoa
12. Hafta : Parma - Lazio
13. Hafta : Sampdoria - Lazio
14. Hafta : Lazio - Napoli
15. Hafta : Torino - Lazio
16. Hafta : Lazio - Livorno
17. Hafta : Verona - Lazio
18. Hafta : Lazio - Inter
19. Hafta : Bologna - Lazio

İtalya'da sezon 18 Mayıs 2014'te tamamlanacak. Derby Della Capitale 4.Hafta ve 23.Hafta oynanacak. Fikstürün tamamı şu şekilde :


Tozlu Sayfalar

Öne Çıkan Yayın

Verona ile Kasıp Kavurduk - FM 2017

Çoluk çocuk sahibi olacak yaşa geldim ama hala Football Manager geleneğini sürdürmekten büyük keyif alıyorum. Benim için bu geleneklerden...

Takip Ettiklerim

Kategoriler

Yazar Kafe

Translator

- Copyright © Serkan Özerik -