Yazan : steven_stiffler 26 Şubat 2011 Cumartesi

Bu akşamki futboldan keyif almadığımı belirtmeliyim. Maçı da kahvede izledim. Kahvedeki memnuniyetsizlik abideleri gibi değilim tabi. Onlar her zaman mutsuz, her şeye muhalefet, her zaman memnuniyetsiz... Şampiyonluk yolunda en önemli etkenlerden birisi; kötü oynanılan maçları da kazanmaktır. Çünkü bazen iyi oynadığınız zaman kazanamazsınız. Bazen hakem hatasıyla kazanamazsınız. Bu akşam kötü oynamadık; sadece keyif vermedi takım. Fenerbahçe Acıbadem'in her maçı 3-0 kazanmaya alıştırmasından sonra; 3-2 kazandığı ilk maçta can sıkılması gibi birşey bahsettiğim.

Günümüz futbolunda rölanti var. Skoru koruma endişesi var. Fenerbahçe benim gözümde hiç bir zaman skoru korumaya çalışacak bir takım olamaz. Aykut Kocaman'ın hamlelerini de skoru korumaktan ziyade; takımı fazla yormamak olarak yorumluyorum aslında. Ancak eleştirdiğim nokta; 2-0 öndeyken, 3. gole gidebilecekken gitmeyip; hala pas çevirmek. Geçen hafta Beşiktaş maçında da en çok sıkıldığım nokta buydu. Her neyse; bu akşamki maçtan ve skordan memnunum. Tek olmasa dediğim şeyler; Selçuk sakatlanmasaydı ve Stoch oyuna girseydi cümleleridir.

Kasımpaşa çok zorlayacak bir takım olmadığından; aman aman yorucu bir pres uygulamamız gerekmedi. Dolayısıyla rahat rahat oynayarak kazandık. Son haftaların en formda isimleri Dia,Alex ve Lugano yine rahat galibiyette öne çıkan isimler oldu. Dia geçen maçlara nazaran biraz daha etkisizdi bugün. Karşısında sağ bek olmayan Özgür Öcal oynamasına rağmen; alıştığımız çalımlarını çok fazla uygulayamadı. Fuat Çapa pek çok itici teknik adama göre efendi bir hoca. Ancak Kasımpaşa'nın kimyasını çok bozmuş. Sol bek Sancak Kaplan'ı önlibero gibi oynattı bugün. Gerçi Sancak Kaplan sadece faul yapmaya ve saldırmaya odaklıydı daha çok. Özgür Öcal Kasımpaşa'nın joker adamı tamam da; sağ bek gibi oynamasını hiç beklemiyordum. Yine Keller'i de savunmanın önünde izledik. Pek sırıtmadı orada. Şahin ve Halil gibi iki hızlı forveti kullanması daha mantıklı olurdu böyle deplasmanda. Azar Karadaş en sevmediğim çakılı forvet tipi oynuyor. Haa bir de stoperde oynayan Şilili tankı hiç beğenmedim. Türkiye'de pek çok tank varken; Şili'den tank getirmek yadırganabilir bence.

Takım ruhu sürüyor, Alex coşturmaya; takım da kazanmaya da devam ediyor. Sadece takıldığım ve düşündüğüm Aykut hocamızın oyuncu değişiklikleri. Mesela Stoch'u haftalardır oynatmayışına çok takıldım. Hele ki Özer'in şu halini gördükçe daha da takılıyorum.

Tozlu Sayfalar

Öne Çıkan Yayın

Verona ile Kasıp Kavurduk - FM 2017

Çoluk çocuk sahibi olacak yaşa geldim ama hala Football Manager geleneğini sürdürmekten büyük keyif alıyorum. Benim için bu geleneklerden...

Takip Ettiklerim

Kategoriler

Yazar Kafe

Translator

- Copyright © Serkan Özerik -