Yazan : steven_stiffler 19 Nisan 2010 Pazartesi

Bir yanda can derdinde olan Lazio,diğer yanda şampiyonluk derdinde olan Roma.Yani bir başka deyişle ; ezeli rakibini küme düşürmek için oynayan Roma ile ezeli rakibini şampiyonluktan etmek için oynayan bir Lazio vardı sahada.

Maçı izleme fırsatım olmadı Fenerbahçe-Beşiktaş ile aynı saate denk geldiği için.Özetlerden izlediğim kadarıyla ilk maça oranla tempolu bir maç olmuş.Lazio golü erken bulmasına rağmen,ikinci yarıda Floccari'nin penaltıyı kaçırmasıyla maçı erken bitirme fırsatını tepmiş.Bu arada penaltıların her ikisi de balon.Ne Lazio'nunki penaltı,ne Roma'nınki.Ama atıp değerlendiren Roma temiz bir galibiyete imza atmış.Ayrıca frikikte üzerine gelen topu tutamayan Muslera bu saatten sonra taraftarla kolay kolay barışamaz.Maç öncesi ve sonrası sokaktaki olaylar; maçın son dakikasındaki gerginlik ve kırmızı kart Roma derbisinin olmazsa olmazları.Totti'nin yaptığı hareket yakışıksız!

Lazio iyi bir gidişat yakalamıştı,bu bozuldu.Bologna'nın 1,Atalanta'nın 3 puan önünde şu an.Roma 71,Inter 70 puanla şampiyonluk yarışının içerisindeler.

Lazio düşmez.Inter şampiyon olur.Ama Lazio ile Inter'in maçı olduğu düşünülürse bu nasıl olur bilmiyorum.Çok kritik bir maç olacağı kesin.

Solo la Lazio blogdan aldığım fotoğraflar:One Response so far.

  1. Adsız says:

    Zarate yine yedek yine yedek.Fakat asıl önemli olan Floccari nin hüsrana ugratması idi:(

Tozlu Sayfalar

Öne Çıkan Yayın

Verona ile Kasıp Kavurduk - FM 2017

Çoluk çocuk sahibi olacak yaşa geldim ama hala Football Manager geleneğini sürdürmekten büyük keyif alıyorum. Benim için bu geleneklerden...

Takip Ettiklerim

Kategoriler

Yazar Kafe

Translator

- Copyright © Serkan Özerik -