Yazan : steven_stiffler 18 Nisan 2010 Pazar

Öncelikle Fenerbahçe formasının olduğu her spor dalını takip etmeye çalışıyorum.Fakat erkek voleybolundaki hızlı oyun,bayanlardaki tadı vermiyor bana.Aynı şekilde bayan basketbolu da erkek basketbolu kadar tat vermiyor.

Fenerbahçe erkek voleybol maçının bu sezon 13-14 maçını izlemişimdir.Genel olarak kaliteli bir kadroya sahip olsak da,hocamız Demeter'i çok yeterli bulmadığımı forumlarda sürekli dile getirmiştim.Yabancılarımız çok iyi olmasına rağmen zaman zaman vasat oyun sergiledikleri için eleştiriliyordu.Özellikle Aylin abla,Fenerbahçe TV'de Divis'i her maç eleştirir neredeyse.Fakat Divis final serisinin en iyi oyuncularındandı.Gardner zaman zaman kötü maçlar çıkardı bu sezon,kabul.Fakat onun da kalitesi ortada.Coşkoviç Fenerbahçe'ye geldiği ilk günden beri zaten takımın yıldızı.Arslan Ekşi Türkiye'nin tartışmasız en iyi pasörü.Emre Batur ve Özkan Hayırlı da ligin en iyi yerli oyuncularından.Dolayısıyla Fenerbahçe'nin her spor dalında olduğu gibi erkek voleybolunda da final oynaması sürpriz değildi.Arkas ve İstanbul BB'den birinin finalde olmasını bekliyordum.Ziraat kalitesini yansıtarak finaldeki rakibimiz olmuştu.Final serisinde Granvorka ve Celitans ile ayakta kalmaya çalışsa da Fenerbahçe'ye 3 maçta da boyun eğmekten kurtulamadı Ziraat Bankası.Bu arada bana ilginç gelen birşey de ; tribündeki Ziraat Bankası formalı taraftarlar.Ahahaha o formaları kim dağıttı acaba ? Müessese takımlarının sahte taraftarları trajikomik geliyor bana.

Erkek voleybol takımımız önümüzdeki sezon daha iyi bir takım kuracaktır.Bu sezon en büyük sıkıntımız yedekten gelip maç alacak çok oyuncumuz olmamasıydı.İsmail Cem ve Cengizhan genelde hocamızın kullandığı yedek oyuncular oldu.Onların yanına iyi bir kaç yedek oyuncu mutlaka dahil edilmeli.

Şampiyonluk güzel.Gerçek bir SPOR KULÜBÜ olmak şahane bir duygu.Aziz Yıldırım'ın da başkanlık kariyerinde zirve yapmaya yakın bir sezon olduğunu düşünüyorum.

Futbol : Şampiyonluk yarışının içindeyiz.Kupada finaldeyiz.Uefa'da en azından gruptan çıkıp,şanssız bir şekilde elendik.
Basketbol : Bayan takımının şampiyonluğuna eminim.Erkek takımının işi zor ama en azından finale kadar gidecektir.
Voleybol : Kızlar şampiyon olacak.Erkekler oldu.

3 büyük spor dalında gelen her kupa 2009-2010 yılını ölümsüzleştirecektir.

Tozlu Sayfalar

Öne Çıkan Yayın

Verona ile Kasıp Kavurduk - FM 2017

Çoluk çocuk sahibi olacak yaşa geldim ama hala Football Manager geleneğini sürdürmekten büyük keyif alıyorum. Benim için bu geleneklerden...

Takip Ettiklerim

Kategoriler

Yazar Kafe

Translator

- Copyright © Serkan Özerik -