Yazan : steven_stiffler 4 Nisan 2010 Pazar

Sezon başından beri mağlubiyet görmeyen bir takım Fenerbahçe Acıbadem.Bu işin içinde şans faktörü falan da yok ayrıca.En zor anları bile döndürmeyi başaran bir takım olduk sezon boyunca.Dinamo Moskova maçımız var ki,şampiyon gibi oynadık.Güçlü,güçsüz ayırt etmeden galibiyetleri aldık.Gözü en büyük kupaya diktik.O en büyük kupanın zamanı işte şimdi...

Cannes kötü takım diyemez kimse.Fakat Cannes bizden iyi bir takım da değil.Hatta ben işi daha da ileriye götüreyim.En iyisi biziz.En iyisi Fenerbahçe Acıbadem.Doğru,İtalyan takımlarıyla oynamadık henüz.Fakat çok iyi bir takım olan Dinamo Moskova'yı iki maçta da yendik.Ayrıca Asystel Novara ile yaptığımız ciddi ve verimli bir hazırlık maçımız da var.Bu da gözden kaçmamalı.O maç çok önemli gibi gözükmese de Novara'nın yıldızlarının forma giydiği ve bizim yenilmediğimiz bir maçtı.

Bugün Cannes'ın avantajı ev sahibi olmasıydı.Voleybol futbol gibi tribün sporu olmadığından taraftar çok etki etmiyor bence.Tabi bu taraftar Fenerbahçe taraftarıysa eder.Galatasaray,Beşiktaş taraftarıysa eder.Ateşli futbol taraftarı olan bir takımın voleybol takımı da taraftarı arkasına alabilir.Ama Cannes böyle bir takım değil...Zaten taraftarları da bugün sayılarda sevindi,yedikleri sayılarda üzüldü.Başka icraat yok.Yiyeyim öyle taraftarlığı.

Bugün bu kadar zorlanmamızın sebebi kesinlikle stres ve heyecandı.Nati'den görmeyeceğimiz hatalar gördük.Eda Erdem gibi bir hücumcu etkisiz kaldı.Seda da iyi oynayamadı.Bütün yük Gamova ve Nati'ye kaldı.Liberomuz Nihan Yeldan'ı da oyunun içinde çok göremedim.Daha iyi savunma yapması gerektiği anlar vardı.

İlk seti kaybetmemiz silkelenip diğer setleri almamızı sağladı.Fakat dördüncü setteki performansımız çok etkisizdi maalesef.Sene başından beri bir çok maçı seyretmişimdir.Fenerbahçe'nin bu kadar etkisiz blok yaptığı bir maç daha hatırlamıyorum.Cannes da dirençli ve arzulu oynadı.Zaten bizi yenmek isteyen takım dirençli oynamak zorunda.

Son set hakikaten inanılmazdı.Voleybolda bu kadar heyecan ve stres yapan taraftar kitlesi daha önce hiç görmemiştim.Bu sene takımımızın üstün performansı voleybola olan ilgiyi de büyük bir yüzdeyle arttırdı.Bundan sonra böyle devam gider.Son set gitti,geldi,gitti,geldi,gitti,geldi.Final havasıyla oynanan bir setti.Set final gibi,sonu rüya gibiydi.Sene başından beri hedeflediğimiz Avrupa Şampiyonluğuna 1 maç kadar yakınız şimdi...
Sevilla'yı yendiğimizde sevinçten ağladık biz.Chelsea'yi yendiğimizde ağladık.Antep maçını 3-0dan çevirdiğimizde ağladık.Hırvatistan'a 120.dakikada golü atınca ağladık.Futbol duygusal olay.Sonunda kaybetmek sanki dünyanın sonu gibi.Ama voleybol bugüne kadar öyle değildi.Çok sevilen basketbol hala değil.Bugün voleybol sevinçten ağlattı,bir adım attı.Sevinç çığlıkları attırdı.Merve'nin bu fotoğrafı herşeyi anlatıyor.Merve'yi çok severim,fotoğrafı gördüğümde çok büyük gurur yaşadım.Maçı Galatasaraylı arkadaşlarım izledim,onlar bile büyük bir heyecan yaşadı ve galibiyetimize sevindi.

Geçen sene Eczacıbaşı final four oynamıştı ama müessese kulübü olması dolayısıyla pek yankı uyandırmamıştı.Şimdi Türkiye'nin en iyi spor kulübü final oynayacak.Rakip Volley Bergamo.Avrupa şampiyonu İtalya'nın kemik oyuncularının yer aldığı bir takım.Piccinini,Ortolani,Lo Bianco ve tek yabancısı Fürst yıldız isimleri.İtalyan takımlarının en korktuğum özelliği çok iyi savunma yapmaları ve çok iyi servis atmaları.

Biz en iyiyiz.Ama daha önemlisi biz daha çok hak eden tarafız.O yüzden bu kupayı almak bize yakışacak.Allah yardımcımız olsun...

Final maçı yazısını yarın akşam yazamayacağım.Final maçını canlı olarak takip etmem de zor gözüküyor.Tekrarını izleyip,umarım kupa zaferiyle bir yazı yazarım.

Tozlu Sayfalar

Öne Çıkan Yayın

Verona ile Kasıp Kavurduk - FM 2017

Çoluk çocuk sahibi olacak yaşa geldim ama hala Football Manager geleneğini sürdürmekten büyük keyif alıyorum. Benim için bu geleneklerden...

Takip Ettiklerim

Kategoriler

Yazar Kafe

Translator

- Copyright © Serkan Özerik -