Yazan : steven_stiffler 30 Nisan 2012 Pazartesi

Lazio için sezon iyice sıradan bir hâl almaya başladı. Son 4 lig maçından sadece 1 puan çıkarabildiler ve Şampiyonlar Ligi'ne gidecek takım olma avantajını yitirdiler. 3. sıradan 6. sıraya düştüler. Ligi 7. bitirme ihtimalleri bile var. Tipik bir geçen sezon Lazio'su. İyi başlanan ligde uzun süre Avrupa avantajını korumak, sonlara doğru düşüşe geçmek ve son maçlarda Avrupa vizesini elden kaçırmak. Geçen sezon en azından Avrupa Ligi vizesi almışlardı. Bu sezon o da kaçabilir. Ama asıl hedefin Şampiyonlar Ligi vizesi almak olduğu çok net. Reja vasat bir kadroyla çok iyi işler yapıyor; yüzüyor, kuyruğuna geliyor ama orada kalıyor.

Kümede kalma mücadelesi veren Lecce'ye 90'da gol yiyerek kaybedilen 2 puan ve küme düşmesine kesin gözüyle bakılan Novara mağlubiyetleri takımın tüm sezonluk emeğinin hiç olması için dönüm noktası. Dün rakip Udinese'ydi. Udinese için formsuz Lazio bulunmaz bir nimetti. Udine ekibi de bu fırsatı değerlendirmeyi başardı. Maçı izleyemedim. Ancak özetten izlediğim kadarıyla Udinese'nin üstün bir futbol oynadığı ortada. Di Natale yine golünü atmış. İkinci gol çok entresan. İlk izlediğimde savunmanın top taca gidiyor diye bıraktığını düşündüm. Ancak kaleci Marchetti de önde olduğuna, golden sonra da tartışmalar çıktığına göre orada başka birşey var. Pozisyona itirazdan dolayı Dias kırmızı, Scaloni ise sarı kart gördü.

Lazio 36.Hafta maçında Siena'yı ağırlayacak. Siena bu sezon iyi takım görüntüsü çiziyor ama haftasonu  Milan karşısında dağıldılar. Napoli 3. sıraya yerleşti. Ancak Napoli'yle beraber Lazio, Udinese ve Inter'in de 55 puanı bulunuyor. Serie A'da heyecanlı bir üçüncülük yarışı var.

Tozlu Sayfalar

Öne Çıkan Yayın

Verona ile Kasıp Kavurduk - FM 2017

Çoluk çocuk sahibi olacak yaşa geldim ama hala Football Manager geleneğini sürdürmekten büyük keyif alıyorum. Benim için bu geleneklerden...

Takip Ettiklerim

Kategoriler

Yazar Kafe

Translator

- Copyright © Serkan Özerik -