Yazan : steven_stiffler 8 Nisan 2012 Pazar

İki takım da geçen hafta ekstra puan kayıpları yaptı ve bu maçı kritik bir hale soktular. Ben Lazio'nun evinde kolay pes etmeyeceğini, fakat Napoli'nin silahlarının daha etkili olduğunu düşündüm. Bana kalırsa tipik bir 0-0 beraberlik maçıydı. Ancak iki takım da gol arayıp goller atınca da seyir zevki yüksek ve Lazio'nun kârlı çıktığı güzel bir maç oldu.

Antonio Candreva'yı beğenirim. Lazio'nun ihtiyacı olduğu tipte bir futbolcuydu ve Lazio'ya transferiyle Brocchi çilesinden kurtulmuş oldular. Brocchi yine iyi topçu. Fakat hedef doğrultusunda iyi bir rotasyon oyuncusundan öteye gitmemeli. Orta sahada Ledesma ve Cana gibi iki sert önliberoyla Napoli'den ne kadar çekindiğini gösterdi aslında Reja. Candreva'nın golü ibreyi Lazio'ya çevirse de; Pandev skoru ve oyunu dengelemeyi başardı. Napoli'nin kaçırdığı net goller de var. Geçen hafta "gelsin Anadolu'da oynasın" dediğim Diakite, Cavani karşısında oldukça iyi idare etti. Kaptanlardan Stefano Mauri'nin golüyle futbolun güzelliklerini bir kez daha sevdik. Müthiş rövaşetası Lazio'yu 2-1 öne geçirdi. Gökhan İnler'in pas hatasıyla gelen penaltı da skoru 3-1 yaptı. Ledesma'nın penaltıdaki vuruşu çok iyi. Gökhan İnler'in yaptığına benzer hatayı geçen hafta Bekir yapmış, yerden yere vurulmuştu. Hani Gökhan İnler hep gündemimizdeki bir isim olmuştur. Acaba Fenerbahçe'de böyle bir hata yapsaydı, nasıl tepkiler alırdı ?

Mazzari'nin Mauri'nin golüne verdiği tepkinin görüntüsü bu da... Lazio üçüncülük yarışında bir adım öne geçti. Udinese ve Napoli'nin tehdidi de lig bitene kadar devam edecek. Haftaya Lazio'nun kazanması çok zor. Juventus deplasmanında 1 puan iyidir. Udinese kaybetsin diye Roma'nın kazanmasını beklemeleri de oldukça tirajik olacak. Bence Roma da o koltuğun adaylarından ve kazanmaya yakın olduklarını düşünüyorum.

Tozlu Sayfalar

Öne Çıkan Yayın

Verona ile Kasıp Kavurduk - FM 2017

Çoluk çocuk sahibi olacak yaşa geldim ama hala Football Manager geleneğini sürdürmekten büyük keyif alıyorum. Benim için bu geleneklerden...

Takip Ettiklerim

Kategoriler

Yazar Kafe

Translator

- Copyright © Serkan Özerik -