Yazan : steven_stiffler 4 Nisan 2012 Çarşamba

Geçtiğimiz aylarda efsanemiz Lefter Küçükandonyadis'i kaybetmiş, Fenerbahçe'ye yakışan bir cenazeyle bir nebze de olsa kendisine vefa borcumuzu ödemiştik. Lefter dedem nur içinde yatsın. Bugün bir organizasyon Lazio'dan geldi. 2 gün önce yaşamını yitiren Lazio'nun efsane golcülerinden 65 yaşındaki Giorgio Chinaglia için yapılan cenazede Lazio'nun kaptanları Rocchi ve Mauri başta olmak üzere, futbolcular, yöneticiler ve Laziolu taraftarlar yer aldı.

Giorgio Chinagli Lazio'da 7 yıl forma giymiş, 100'e yakın gol atmış. Lazio'nun ilk şampiyonluğunda önemli bir pay sahibiymiş. İtalya'da Lazio ile geçirdiği unutulmaz günlerden sonra New York Cosmos'un yolunu tutmuş ve orada da Pele ile birlikte oynamışlar.

Lazio taraftarları da görevlerini yerine getirerek hem efsane futbolcularına vefa borcunu ödemiş, hem de birlik ve beraberlik örneği sergilemiş. Chinaglia'nın toprağı bol olsun.

Tozlu Sayfalar

Öne Çıkan Yayın

Verona ile Kasıp Kavurduk - FM 2017

Çoluk çocuk sahibi olacak yaşa geldim ama hala Football Manager geleneğini sürdürmekten büyük keyif alıyorum. Benim için bu geleneklerden...

Takip Ettiklerim

Kategoriler

Yazar Kafe

Translator

- Copyright © Serkan Özerik -