Yazan : steven_stiffler 7 Kasım 2011 Pazartesi

Lazio'nun zirve yürüyüşü devam ediyor. Juventus'un maçının ertelendiği haftayı maç fazlasıyla, Udinese ile beraber zirvede kapattı Lazio. Bu maçın önemi bir 3 puan mücadelesi olmasından ziyade, aynı zamanda Gabriele Sandri anısına oynanmasıydı. Gabriele Sandri ismini Lazio'yu ya da tribün olaylarını takip ediyorsanız biliyorsunuzdur. 11 Kasım 2007'de İnter karşılaşmasından önce çıkan olaylarda polis kurşununa kurban gitmiş bir Lazio taraftarı. Pek çok tribünde pankartlarla anılmıştı. Aklıma ilk Galatasaray ve Saint Ettienne tribünlerindeki pankartlar geliyor. Ölümünün 4. yılında forma göğüs reklam yerinde ismi yazılarak anıldı Gabriele Sandri.

Lazio, Parma kilidini açmakta çok zorlandı. Cisse'nin etkisizliğinin payı var bunda. Açıkçası ben son 10 dakikaya girilirken de gol olacağı konusunda ümidi kesmiştim. Ancak oyuna sonradan giren Giuseppe Sculli 3 puanı getirdi Lazio'ya. Klose'nin alışılagelmişin dışında bir payı var golde. Kozak'ın şutunda çizgiden çıkarılan topu tamamlamak düştü sadece Sculli'ye. Sculli bu sezon kritik goller atıyor. Tıpkı geçen sezonki Libor Kozak gibi... 10 maçta 6 galibiyet, 3 beraberlik, 1 mağlubiyet. Toplanan 21 puan. Sezon başında Lazio'dan beklediğimden çok fazlası. Gerçi Lazio geçen sezon 10 maçta 1 puan fazlasını toplamıştı. 22 puanla zirvede yer alıyordu.

Bu da Gabriele Sandri anısına yapılan forma reklamı... 19 Kasım'da zorlu Napoli deplasmanı var.

Tozlu Sayfalar

Öne Çıkan Yayın

Verona ile Kasıp Kavurduk - FM 2017

Çoluk çocuk sahibi olacak yaşa geldim ama hala Football Manager geleneğini sürdürmekten büyük keyif alıyorum. Benim için bu geleneklerden...

Takip Ettiklerim

Kategoriler

Yazar Kafe

Translator

- Copyright © Serkan Özerik -