Yazan : steven_stiffler 11 Haziran 2011 Cumartesi

2 gün önce bir Cafe Crown arası verdiğimiz filme kaldığı yerden devam etmekteyiz. Filmin final sahnesi Salı akşam Sinan Erdem'de olacak. Seri başlarken tahminim 4-1 ile şampiyonluktu. Galatasaray'ın Abdi İpekçi'de taraftar gazıyla bir maç kazanabileceği tahminim tuttu.

Sezon başından beri beklenen performansı veremediğini düşündüğüm Lavrinovic'in final serisinde çok iyi oynadığını görmemek imkansız. Ancak bu maça öyle bir girişi vardı ki; Ömer Onan'ın 3. maçta birden parlayıp sönmesi gibi değildi. Maç boyunca devam etti. Sezon içerisinde bu hücum ribaundlarında zaman zaman çok çıldırdığımı hatırlıyorum. Bugün özellikle ilk yarıdaki hücum ribaundları performansımız bize maçı getiren etken oldu. Maçın genelinde pota altındaki etkili oyunumuzla kazandık ve seriyi 3-1'e getirdik. Tomas'ın çok katkı veremeden sakatlanması üzse de, Salı akşamı yerine Kinsey'in oynayabilecek olması biraz teselli etti. Ukic ve Lavrinovic'in maçı domine etmesine yer yer Preldzic ve Oğuz'un da katkı vermesiyle bir ara 7 sayı geriye düştüğümüz maçı kazandık. Özellikle basiretsiz hakemlere rağmen, ilk yarının son bölümünde yakaladığımız 10-0'lık seri takımda doping etkisi yarattı ve ikinci yarıda ne yaptığını bilen bir takım olarak sahada yer almamızı sağladı. Geri düştüğümüz bölümde yine pota altında etkili olarak oyunu çevirdik. Oğuz'un smacı ise maçın bitimine 6 dakika kala "Asaletin bize yeter" tezahüratınıa başlayan tribünlere güzel bir görsellik sundu.

Salı akşamı şampiyonuz. 5'te 5 geliyor. Fenerium da bunun için güzel bir tişört yapar umarım.

Tozlu Sayfalar

Öne Çıkan Yayın

Verona ile Kasıp Kavurduk - FM 2017

Çoluk çocuk sahibi olacak yaşa geldim ama hala Football Manager geleneğini sürdürmekten büyük keyif alıyorum. Benim için bu geleneklerden...

Takip Ettiklerim

Kategoriler

Yazar Kafe

Translator

- Copyright © Serkan Özerik -